هوافضا- علوم هوا فضا

معرفی 29 نیاز فناوری پزشكی قانونی به دانش بنیان ها

معرفی 29 نیاز فناوری پزشكی قانونی به دانش بنیان ها

به گزارش هوا فضا معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن اشاره به برگزاری رویداد فناورانه با سازمان پزشکی قانونی، اظهار داشت: در این رویداد ۲۹ نیاز از جانب این سازمان ارائه شد و ۲۰۰ شرکت برای همکاری در حوزه های مربوط اعلام آمادگی کردند که از این تعداد ۴۳ شرکت فناور برای حضور در این رویداد انتخاب شدند.


به گزارش ایسنا دکتر سیاوش ملکی فر امروز در رویداد عرضه نیازهای فناورانه سازمان پزشکی قانونی کشور که به صورت آنلاین برگزار شد، ضمن اشاره به برنامه های حمایتی صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکتهای دانش بنیان، اضافه کرد: این صندوق با حدود ۶۰ ابزار و خدمت در جهت تأمین مالی شرکتهای دانش بنیان اقدام نموده است.
وی افزود: ولی ما پیش از تأمین مالی، درصدد تأمین بازار شرکتهای دانش بنیان هستیم تا این شرکت ها در زنجیره تأمین ارزش قرار گیرند تا بتوانند در رفع نیازمندی های سازمان هایی مانند پزشکی قانونی ایفای نقش کنند.
ملکی فر، با تکیه بر اینکه ما شرکت ها را در راه توسعه تنها نمی گذاریم، تصریح کرد: از طرفی از نهادها و سازمان ها در خواست داریم تا نیازمندی های فناورانه خویش را عرضه کنند تا شرکتهای دانش بنیان بتوانند راهکاری برای رفع آنها عرضه کنند.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن اشاره به برگزاری ۱۴ رویداد فناورانه در سال گذشته، خاطرنشان کرد: این رویدادها در حوزه هایی چون معدن، فرودگاهی، خودروسازی و غیره بوده است که طی آن بالغ بر ۷ هزار میلیارد تومان تفاهمنامه و قرارداد میان نهادها و سازمان ها و شرکتهای دانش بنیان منعقد شد.
وی با تکیه بر اینکه از این میزان بالغ بر ۵۸۰ میلیارد تومان تبدیل به قرارداد حتمی شد، اظهار نمود: سال جاری با عنایت به انتشار کرونا سعی کردیم که این رویدادها را به صورت ترکیبی آنلاین و حضوری برگزار نماییم که بر این اساس تابحال ۲۲۷ احتیاج به شرکتهای دانش بنیان عرضه شده، ضمن آنکه ۲۵۶ جلسه B۲B برگزار شده است.
ملکی فر رویداد نیازهای فناورانه سازمان پزشکی قانونی را یازدهمین رویداد این صندوق نام برد و افزود: در شهریورماه سال قبل جلساتی با مسئولان و فعالان عرضه حقوقی و قوه قضائیه داشتیم که در آن قول دادیم که در کنار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شرکت ها نقش موثرتری در رفع نیازمندی های این حوزه داشته باشند.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی راه اندازی پردیس نوآوری حقوقی و قضایی را همچون اقدامات در این حوزه عنوان نمود و اظهار داشت: برگزاری رویداد فناوری با سازمان زندان ها از دیگر اقدامات ما بوده است که در این رویداد طرح همکاری دو شرکت استارت آپی مورد پذیرش سازمان زندان ها قرار گرفت، ولی این دو طرح همچنان فرایند تایید حفاظت را طی می کنند که امیدواریم با همکاری مسئولان این روند سرعت بیشتری بگیرد و تبدیل به قرارداد قطعی شود.
ملکی فر، ضمن اشاره به برگزاری رویداد امروز با سازمان پزشکی قانونی، تصریح کرد: در این رویداد ۲۹ نیاز از جانب این سازمان ارائه شد و از طرفی ۲۰۰ شرکت برای همکاری در حوزه های مربوط اعلام آمادگی کردند که از این تعداد ۴۳ شرکت فناور برای حضور در این رویداد انتخاب شدند.
وی افزود: به علت محدودیت زمانی تنها ۱۶ مذاکره میان شرکت ها با سازمان پزشکی قانونی انجام شد، ضمن آنکه ۱۵ شرکت فعال در این عرصه هم دستاوردهای خویش را در نمایشگاه این رویداد ارائه کردند.
منبع:

1399/12/20
18:05:56
0.0 / 5
971
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا