هوافضا- علوم هوایی

اكتشاف سنگ آهن در ۳ گستره معدنی بزرگ برای رفع نیاز واحدهای فولادسازی

اكتشاف سنگ آهن در ۳ گستره معدنی بزرگ برای رفع نیاز واحدهای فولادسازی

هوا فضا: مدیرکل دفتر برنامه ریزی، فناوری و بودجه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی از اجرای عملیات اکتشاف سنگ آهن در سه گستره بزرگ معدنی در اصفهان برای رفع نیاز واحدهای فولادی این خطه آگاهی داد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، رضا جدیدی اضافه کرد: اکتشاف سنگ آهن توسط سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور برای رفع نیاز و تامین مواد اولیه صنایع فولادی استان اصفهان در قالب یک طرح و قرارداد مشارکتی در حال اجراست.
وی با اعلان اینکه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور به اکتشاف سنگ آهن در سه گستره معدنی به وسعت ۱۵۰ هزار کیلومتر مربع در اصفهان برای مجتمع های فولادی این استان پرداخته است، اضافه کرد: به نتایج خوبی در ۶ ماه اخیر دراین زمینه رسیدیم و امید است دستاوردهای آن تا آخر سال ارائه شود.
جدیدی با اشاره به اینکه یکی از این گستره ها حدود ۱۱۰ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد، اشاره کرد: مطالعات اولیه درباره این گستره ها در قرارداد با مجتمع های فولادی اصفهان انجام شد.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی، فناوری و بودجه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور با اعلان اینکه این قرارداد که در زمان حاضر فقط برای اکتشاف سنگ آهن است، روش جدیدی در جهت اجرای طرح های مشترک و حفظ منابع بنگاه های اقتصادی می باشد، اظهار داشت: این ذخایر اکتشافی تا به مرحله بعد و بهره برداری برسد به بازه زمانی ۲ تا پنج سال نیاز دارد.
وی با تاکید بر اینکه سازمان زمین ‎شناسی و اکتشافات معدنی کشور در منطقه خاورمیانه، قطب علمی بشمار می آید و همکاری خوبی با دنیا دارد، اضافه کرد: این سازمان در جهت بومی شناسی و ارتقای علمی زمین شناسی برنامه های ترویجی را در همکاری با دانشگاه ها و موسسه های خصوصی در دستور کار دارد.
جدیدی همین طور از تعریف پروژه مدیریت و پایش ذخایرمعدنی کشور برای برخی مواد معدنی با هدف آینده نگری و برنامه ریزی اکتشاف تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها آگاهی داد و اظهار داشت: بررسی و پایش ذخایر سنگ آهن کشور در زمره یکی از این موادمعدنی است که امسال اجرا می گردد.
به نقل از روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، استان اصفهان دارای بزرگترین مجتمع ها و کارخانه های فولادی کشور است که تامین ماده اولیه سنگ آهن یکی از مسائل و دغدغه های اصلی آنها در وضعیت فعلی است.
منبع:

1400/01/15
11:28:54
0.0 / 5
747
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا