هوافضا- علوم هوا فضا

پاسخ به نیازهای نقشه برداری كشور توسط شركتهای دانش بنیان

پاسخ به نیازهای نقشه برداری كشور توسط شركتهای دانش بنیان

هوا فضا: شرکت های دانش بنیان حوزه ژئوماتیک به نیازهای فناورانه سازمان نقشه برداری کشور پاسخ می دهند.به گزارش هوا فضا به نقل از معاونت علمی و فناوری، سازمان نقشه برداری کشور یکی از دستگاه های اجرائی و متولی در عرصه تولید نقشه و اطلاعات مکان محور در کشور بشمار می رود که با انعقاد تفاهم نامه همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همکاری خودرا با ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی با محوریت گروه ژئوماتیک آغاز نموده است.
بر اساس این تفاهم نامه همکاری، نیازهای فناورانه و گلوگاهی این سازمان شناسایی و اولویت بندی و به شرکت های دانش بنیان حوزه ژئوماتیک ارائه شد تا پاسخی علمی و فناورانه به این نیازها ارائه شود.
از جمله نیازهای شناسایی شده در این عرصه می توان به «طراحی و ساخت دوربین رقومی»، «طراحی و ساخت دوربین رقومی عکسبرداری هوایی» و «طراحی و ساخت بخش ذخیره ساز دوربین UltraCam-D »، «طراحی و ساخت اسکنر متریک» اشاره نمود.
همچنین «طراحی و پیاده سازی سامانه یکپارچه و تحت شبکه به هنگام رسانی برخط نقشه های ۱: ۲۵۰۰۰»، «طراحی و توسعه سامانه GNSS بومی»، «طراحی و ساخت شتاب سنج اتمی»، «طراحی و ساخت پیش نشانگر زلزله با بهره گیری از مشاهدات ثقل سنجی» و «ساخت ذخیره ساز برای ذخیره تصاویر رقومی ناشی از اسکن تصاویر آنالوگ» از دیگر نیازهای فناورانه شناسایی شده در این حوزه می باشد.
برخی از این نیازهای فناورانه شناسایی شده و موافقت نامه همکاری سه جانیه به زودی منعقد می شود و درباب سایر نیازها نیز فراخوان عمومی با همکاری سازمان نقشه برداری کشور صورت می گیرد.


منبع:

1400/02/19
21:05:11
0.0 / 5
1049
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا