هوافضا- علوم هوا فضا

دانشگاه ها باید از دل قراردادهای صنعتی مقاله تولید كنند

دانشگاه ها باید از دل قراردادهای صنعتی مقاله تولید كنند

به گزارش هوا فضا رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به اینکه دانشگاه نسل چهارم به دنبال رفع نیازهای جامعه و صنعت است، اظهار داشت: باید به سمتی حرکت نماییم که از دل قراردادهای صنعتی مقاله استخراج نماییم.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر سید احمد معتمدی در بیست و نهمین کنفرانس مهندسی برق ایران که به صورت مجازی برگزار شد، اظهار داشت: دانشگاه های کشور نسبت به گذشته بیشتر به سمت فعالیتهای کاربردی حرکت کرده اند، ازاین رو میتوان اظهار داشت که دانشگاه ها به سمت حرکت برای ایجاد دانشگاه های نسل سوم و چهارم هستند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه صنعتی امیرکبیر هم اولویت خویش را تبدیل شدن به دانشگاه نسل سوم و چهارم قرار داده است، اضافه کرد: باتوجه به این که حرکت به سمت فناوری و کاربردی سازی آن در جامعه از اولویت های دانشگاه نسل چهارم است، ازاین رو دانشگاه صنعتی امیرکیبر هم برنامه راهبردی خویش را در این حوزه طراحی نموده است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار نمود: ارتباط این دانشگاه با صنعت نسبت به گذشته بسیار زیاد شده است و جذب قراردادهای صنعتی این دانشگاه در سال 99 نسبت گذشته رشد چهاربرابری داشته است.

معتمدی تصریح کرد: این دانشگاه اولویت خویش را رفع نیازهای صنعت و جامعه قرار داده است، ازاین رو میزان قراردادهای صنعتی این دانشگاه هم افزوده شده است.

وی اظهار نمود: طی سالهای اخیر ارتباط دانشگاه های کشور با صنعت بسیار رشد داشته و باید این روند به صورت مستمر دنبال شود.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: در کنار تولید مقالات در دانشگاه ها باید تجربه های صنعت هم مورد توجه قرار گیرد تا آموزش ها در بستر کاربرد قرار گیرد.

دکتر معتمدی اظهار داشت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر ارتباط بسیار خوبی با حوزه های صنعتی کشور همچون حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات دارد و افتتاح پروژه ابررایانه دانشگاه هم در این راستا بوده است.

وی اظهار نمود: دانشگاه های خارجی از دل قراردادهای صنعتی مقاله استخراج می کنند، اما در دانشگاه های ایران از مباحث نظری مقاله استخراج می شود که این روند باید اصلاح گردد.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: خوشبختانه دانشگاه های کشور طی سالهای اخیر به مبحث فناوری و کاربردی سازی آن بسیار اهمیت می دهند، اما باید در این حوزه بیشتر فعالیت صورت گیرد تا براین اساس فارغ التحصیلان کارآمد و کارآفرین بیشتری در جامعه داشته باشیم.
منبع:

1400/02/28
21:41:34
0.0 / 5
938
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا