هوافضا- علوم هوا فضا

تصفیه پساب بیمارستانی، صنعتی و خانگی با دستگاه ایرانی

تصفیه پساب بیمارستانی، صنعتی و خانگی با دستگاه ایرانی

هوا فضا: یکی از شرکت های فناور با بهره گیری از پلاسما و فناوری کویتاسیون دستگاه تصفیه پساب برای حذف میکروارگانیزم ها، ترکیبات آلی آلاینده و ترسیب فلزات سنگین در پساب های خانگی، صنعتی، معدنی و بیمارستانی تولید کرد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ستاد نانو، دستگاه تصفیه پساب مبتنی بر هم افزایی فناوری پلاسما و کویتاسیون بمنظور تصفیه انواع پساب ها و بازچرخانی آنها برای استفاده مجدد راساس هم افزایی دو فناوری پلاسما و کاویتاسیون توسط یکی از شرکت های فناور طراحی و تولید شده است. این دستگاه با بهره گیری از این دو فناوری سبب تخریب میکروارگانیزم ها، ترکیبات آلی آلاینده و ترسیب فلزات سنگین موجود در آب می شود.
توانایی تخریب مواد بسیار پایدار، حجم کم فضای اشغالی پروسه تصفیه، عدم استفاده از مواد شیمیایی، کاهش هزینه در مقایسه با روش های مشابه، حذف فلزات سنگین، و کاهش تولید لجن حجمی از مزایای این دستگاه بشمار می رود.
فناوری پلاسما، بهره گیری از تخلیه الکتریکی ولتاژ بالا با ایجاد نقاط پرانرژی درون آب با بهره گیری از رژیم های پلاسمایی همچون تخلیه آرک، تخلیه تابان و تخلیه تاریک بصورت پالسی بدون افزایش دمای توده سیال نسبت به حالت های معمول است که کاهش مصرف انرژی و افزایش توان تخلیه در زمان کوتاه را در پی خواهد داشت. فناوری کویتاسیون نیز با بهره گیری از ماژول های ایجاد کویتاسیون (اریفیس پلت، ونتوری، روتاری و گردابی) و ایجاد اختلاف فشار، موجب ایجاد حفرات ماکرو/ میکرو شده و با انفجار آنها نقاط پرانرژی تولید می شود.
در این دستگاه بخش پلاسمای پالسی با ایجاد تخلیهٔ الکتریکی درون آب، محیطی مستعد جهت تخریب آلاینده ها را فراهم می آورد. رادیکال هیدروکسیل اکسنده که بسیار قوی است در این مرحله تولید می شود ولی در روش های معمول بخش زیادی از آن تأثیر اکسندگی خودرا نمی گذارد.
همین طور به طور معمول بخش زیادی از حفرات تولیدی در بخش کویتاسیون بدون انفجار در راه آب قرار می گیرند. با هم افزایی پلاسما و کویتاسیون و کنترل شرایط و هندسه ترکیبی، راندمان افزایش خواهد یافت.
این دستگاه سبب تخریب و خنثی سازی آلاینده های آلی حاصل از فاضلاب های صنعتی، معادن، خانگی می شود بدین جهت از آن می توان برای تصفیه پساب های بیمارستانی حاوی ترکیبات خطرناک، تصفیه آب های آلوده و سمی به فلزات سنگین و میکروارگانیزم ها بهره برد.
این شرکت از سال ۱۳۹۶ فعالیت خودرا در حوزه سیستم های تصفیه آب و فاضلاب صنعتی و بهداشتی با هدف افزایش کیفیت محصولات و خدمات و به روز رسانی دانش و تکنولوژی های مورد استفاده در صنعت آب و فاضلاب شروع کرد. این شرکت با بهره گیری از روش هایی چون پلاسما، کویتاسیون، انعقاد الکتریکی و چربی گیر به طراحی و ساخت انواع سیستم ها می پردازد.
منبع:

1400/04/19
18:49:15
0.0 / 5
682
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا