هوافضا- علوم هوا فضا
در زمینه علوم اعصاب؛

مسابقات دانش آموزی دانش مغز

مسابقات دانش آموزی دانش مغز

هوا فضا: ششمین دوره مسابقات دانش آموزی دانش مغز  ویژه دانش آموزان متوسطه در زمینه علوم اعصاب  آذرماه در كشور انجام می شود.به گزارش هوا فضا به نقل از ستاد توسعه علوم شناختی، هدف از برگزاری مسابقات دانش مغز در ایران كه با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی و توسط انجمن علوم اعصاب ایران برگزار می شود، استعداد یابی در نتیجه رقابت میان دانش آموزان نخبه و ترسیم فضای ایده آل برای ادامه تحصیل آنان در رشته های علوم شناختی درسطح كشور است.
مسابقات رقابتی گسترده میان نوابغ دانش آموزی در سطح جهانی است كه بسترها و فرصت های لازم را برای ترویج، توسعه و گسترش رشته های در رابطه با علوم شناختی در كشورهای جهان مهیا می كند.
مسابقه ملی «دانش مغز » هرساله بین دانش آموزان سنین ۱۳ تا ۱۸ سال مقطع متوسطه در تهران و مراكز استان های كشور و به صورت دو مرحله ای برگزار می گردد كه مرحله اول آن به زبان فارسی و مرحله دوم به زبان انگلیسی است.
برگزیده نهایی مرحله دوم این رقابت ها مقرر است سال آینده به مسابقه جهانی دانش مغز به واشنگتن آمریكا اعزام شود.
نمایندگان اعزامی ایران به مسابقات جهانی دانش مغز درپنج سال قبل همواره در بین ۵ كشور برگزیده مسابقات جای داشتند و در پنجمین دوره این مسابقات نیز مقام سومی مسابقات جهانی دانش مغز در كره جنوبی نصیب نماینده اعزامی كشورمان به این مسابقات شد.


منبع:

1398/08/11
21:02:51
5.0 / 5
4133
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا