هوافضا- علوم هوایی

عرضه سامانه نانویی گندزدای آب دریا با یک چهارم قیمت نمونه خارجی

عرضه سامانه نانویی گندزدای آب دریا با یک چهارم قیمت نمونه خارجی

به گزارش هوا فضا یکی از شرکتهای دانش بنیان سامانه نانویی الکترولیز آب دریا با یک چهارم قیمت نمونه خارجی، تولید و به بازار عرضه نموده است.


به گزارش ایسنا، مهدی شفیعی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه سامانه های نانویی الکترولیز آب دریا دارای۴۰۰ میلیون دلار گردش مالی در صنعت کشتیرانی است، اظهار داشت: از دیگر کاربردهای این فناوری میتوان به استفاده از آن در پتروشیمی ها اشاره نمود.
وی ادامه داد: در سامانه طراحی شده آب دریا بعنوان ورودی دریافت شده و طی فرایند الکترولیز، ماده هیپوکلریت سدیم (آب ژاول) با غلظت کلر آزاد مناسب برای گندزدایی آب، تولید و تزریق می شود تا بتوان شرایط حساس آب را برای پرورش میگو و ماهی فراهم نمود. این روش نوین، به تازگی در کشورهای پیشرو در صنعت پرورش آبزیان همچون کشورهای شیلی و استرالیا مورد استفاده قرار گرفته است.
شفیعی تصریح کرد: طراحی و ساخت تمامی قطعات و تجهیزات به کار رفته در این سامانه کاملا ایرانی بوده و با کوشش تعدادی از مهندسان و محققان جوان این شرکت به مرحله تولید، بهره برداری و صادرات رسیده است. در طراحی و ساخت این سامانه از تکنولوژی های جدید و دانش روز دنیا استفاده شده است که همچون آن میتوان به آند با پوشش نانوساختار مخلوط اکسیدهای فلزی (آند MMO) اشاره نمود.
به قول وی سال قبل قرارداد فروش و نصب این دستگاه با یک شرکت اماراتی برای استفاده در تصفیه و گندزدایی آب مزارع دریایی پرورش میگو و ماهی در کشور امارات به امضا رسید.
عملکرد این الکترولایزر این سامانه بگونه ای است که آغاز به جایگزینی با نمونه های خارجی شده است و این دستگاه ها یک چهارم نمونه خارجی قیمت دارند.
این سامانه ها، در صنایع مختلفی کاربرد دارند که میتوان به گندزدایی آب مورد نیاز شرب شهری و روستایی، صنایع غذایی، آبزیان، صنایع دریایی و آب های رهاشونده در طبیعت، استخرها، دریاچه های طبیعی و مصنوعی و صنایع شهری، تجاری و کشاورزی اشاره نمود.
به نقل از ستاد نانو، تا حالا پروژه های ملی و بزرگی توسط این شرکت دانش بنیان انجام شده است که میتوان به پروژه انتقال آب خلیج فارس، پروژه پتروشیمی مروارید و مبین، گندزدایی آب توازن کشتی ها و خنک کاری در صنایع نفت و گاز کشور اشاره نمود.1400/05/25
14:05:44
0.0 / 5
682
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا