هوافضا- علوم هوا فضا

کارگروهی برای تجاری سازی و رشد محصولات حوزه شناختی در کشور

کارگروهی برای تجاری سازی و رشد محصولات حوزه شناختی در کشور

کارگروه توسعه زیست بوم شناختی با رویکرد تجاری سازی و رشد محصولات حوزه شناختی برای ورود به بازار مصرف، ایجاد و فعال شد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، با هدف کمک به راهیابی نتایج و دستاوردهای حاصل از اجرای طرح های تحقیقاتی و پژوهشی تحت حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی به بازار کسب و کار و تجاری سازی محصولات و ابزارهای حوزه علوم شناختی، کارگروه توسعه زیست بوم شناختی در این ستاد تشکیل شد.
سیدمحمد مهدوی، مسئول توسعه زیست بوم فناوری و خدمات شناختی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی اظهار داشت: با تشکیل و فعالیت این کارگروه، تلاش می شود تا نتایج و دستاوردهای حاصل از اجرای صدها طرح تحقیقاتی و تحقیقاتی محققان، اساتید، پژوهشگران و مراکز علمی و تخصصی تحت حمایت این ستاد، در جهت تبدیل علم به ثروت، تجاری سازی شده و وارد بازار خدمات و مصرف شوند.
وی خاطرنشان کرد: این کارگروه هم چنین می کوشد با همکاری سایر بازیگران این عرصه همچون صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق های پژوهش و فناوری، ابزارهای تأمین مالی مناسب شامل انواع سرمایه گذاری و سایر ابزارهای مالی را به صاحبان دستاوردهای اجرای طرح های پژوهشی و تحقیقاتی معرفی نماید تا محصولات، تجهیزات و ابزارها و آزمون ها در حوزه شناختی با نظارت این ستاد وارد بازار شوند.
مهدوی تصریح کرد: از علل تشکیل و فعالیت این کارگروه میتوان به رشد نسبی محصولات حوزه شناختی برای ورود به بازار مصرف و خدمات اشاره نمود. این کارگروه همینطور مشاوره های کسب و کار و جذب سرمایه گذار، تهیه طرح های توجیهی، راهنمایی جهت استفاده بهینه از تسهیلات نهادها و مراکز و تمامی راهکارهای کمک به تسهیل ورود به بازار را در اختیار صاحبان دستاوردهای طرح های تحقیقاتی و پژوهشی تحت حمایت این ستاد قرار می دهد.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، برای تحقق اهداف کارگروه توسعه زیست بوم شناختی، با شرکتهای معتبر کارگزاری در حوزه تجاری سازی و کسب و کار همکاری خواهد شد.
منبع:

1400/10/15
10:38:23
0.0 / 5
818
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا