هوافضا- علوم هوایی

برترین های رویداد جایزه جوانه

برترین های رویداد جایزه جوانه

به گزارش هوا فضا، با به انتها رسیدن نخستین رویداد جایزه جوانه در پردیس کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس، برترین تیم ها معرفی گشتند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، نخستین رویداد استارت آپی جایزه "جوانه" با محوریت متابولیت های گیاهی و گیاهان دارویی و کاربرد آنها، به منظور آشنایی بیشتر دانشجویان با فضای کسب و کار دانش بنیان به همت واحد انجمن های علمی دانشجویی پردیس کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس و مشارکت انجمن علمی ژنتیک و به نژادی گیاهی برگزار شد.
در این رویداد، دانشجویان در ۱۱ گروه به صورت عملی با مباحث کار تیمی شامل نحوه طراحی پلن کاری و پیاده سازی آن روی بوم های کسب و کار و نحوه عرضه مناسب کوتاه مدت(Elevator pitch) آشنا شدند.
عرضه ایده ها از جانب دانشجویان در حضور داوران از دیگر بخش های این رویداد بوده که فرایند داوری این رویداد توسط اعضای هیأت علمی متخصص از گروههای مهندسی باغبانی، ژنتیک و به نژادی گیاهی، بیوتکنولوژی کشاورزی و صنایع غذایی صورت گرفت.
تیم ­های برگزیده اول تا سوم به شرح زیر است:
تیم اول: شهاب مفیدی و پریسا جاریانی از دانشگاه تهران با ایده "استفاده از روش های نوین بیولوژی در تولید لاستیک طبیعی بعنوان یک متابولیت ثانویه پرارزش از منابع گیاهی"
تیم دوم: کریم فرمان پور و علی رضایی از پردیس کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس با ایده "تولید تخمیری برخی ترکیبات از راه مهندسی زیستی"
تیم سوم: هانیه باقری کیا، عادیه انور، بهاره فتان، فریبا مرسلی و زینب پروینی از پردیس کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس با ایده "افزایش زنده مانی پروبیوتیک ها با استفاده از صمغ های گیاهی در مواد غذایی"
منبع:

1401/11/07
18:24:28
0.0 / 5
543
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا