هوافضا- علوم هوایی
رییس دانشگاه تهران خبر داد:

راه اندازی ۳ پردیس علم و فناوری دانشگاه تهران در ۱۴۰۲

راه اندازی ۳ پردیس علم و فناوری دانشگاه تهران در ۱۴۰۲

به گزارش هوا فضا، رئیس دانشگاه تهران با اشاره به راه اندازی دو پردیس علم و فناوری دانشگاه تهران در سال 1401 در اشتهارد و تهران، از راه اندازی سومین پردیس علم و فناوری دانشگاه در سال 1402 در گرگان آگاهی داد و اظهار داشت: پردیس های علم و فناوری به عنوان قرارگاه های مهارت ورزی دانشجویان و گسترش ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه نقش آفرینی می کنند.به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر سید محمد مقیمی، رئیس دانشگاه تهران در آخرین نشست معاونان و مدیران کل ستادی دانشگاه تهران در سال ۱۴۰۱ که در تالار شهید سلیمانی برگزار شد، با ابراز خرسندی نسبت به این که هیچ کدام از برنامه های دانشگاه در حوزه تامین زیرساخت ها و اقدامات تأسیسی که طی ۱.۵ سال قبل مدنظر بوده، بر روی کاغذ نمانده و عملیات اجرائی آن پیشرفت مناسبی داشته است، اظهار داشت: در سال ۱۴۰۲، تمام هم و غم خودرا بر روی تکمیل عملیات اجرائی برنامه ها خواهیم گذاشت.

رییس دانشگاه تهران از رتبه بندی واحدهای دانشگاه تهران در سال ۱۴۰۲ برمبنای فاکتورهای ارزیابی عملکرد واحدهای صف و ستادی دانشگاه تهران آگاهی داد و اظهار داشت: کتابچه ارزیابی عملکرد واحدهای دانشگاه تهران رونمایی خواهد شد.

وی در بخش دیگر سخنانش ضمن اشاره به راه اندازی دو پردیس علم و فناوری دانشگاه تهران در سال ۱۴۰۱ در اشتهارد و تهران، از راه اندازی سومین پردیس علم و فناوری دانشگاه در سال ۱۴۰۲ در گرگان آگاهی داد و اظهار داشت: پردیس های علم و فناوری به عنوان قرارگاه های مهارت ورزی دانشجویان و گسترش ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه نقش آفرینی می کنند. هدف اصلی از راه اندازی پردیس های علم و فناوری این است که در تعامل با همه واحدهای دانشگاه، کارکرد اردوگاه علمی و فرهنگی به خود بگیرند.

دکتر مقیمی از به فعلیت رسیدن بهره برداری از پردیس بین المللی خلیج فارس دانشگاه تهران در جزیره قشم و مبادرت به نخستین دوره پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در این پردیس به عنوان یکی از اقدامات به ثمر نشسته دانشگاه تهران در سال ۱۴۰۱ نام برد و اضافه کرد: از نظر فعالیتهای مهارت ورزی و همین طور فعالیتهای فرهنگی و دانشجویی، به پردیس بین المللی خلیج فارس به عنوان یک مجموعه منحصر به فرد، دارای نگاه راهبردی و راهبردی هستیم؛ که امیدواریم در شهریور ماه بتوانیم شاهد افتتاح مرحله اول اقامتگاه ویژه اعضای هیأت علمی و دانشجویان در این مجموعه باشیم.

رئیس دانشگاه تهران با تاکید به معاونان دانشجویی و فرهنگی دانشگاه جهت توجه ویژه به اردوهای دانشجویی، تصریح کرد: انتظار می رود که همه واحدهای دانشگاه شامل حوزه های آموزشی، پژوهشی، پارک علم و فناوری و معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع نیز در بحث رونق گرفتن برگزاری اردوهای دانشجویی و پرمحتوا شدن آنها مشارکت کنند. اردوهای دانشجویی علاوه بر این که فرصتی برای کار فرهنگی و افزایش نشاط در فضای دانشجویی است، به عنوان محملی برای تحقق اهداف آموزشی و پژوهشی نیز مورد بهره برداری قرار گیرد. اعتبار خیلی خوبی هم برای اردوهای دانشجویی که جنبش و تحرک اساسی در دانشجو ایجاد خواهد کرد، اختصاص داده خواهد شد.

وی انتخاب مقاصد اردوهای دانشجویی به نقاطی از کشور که دستاوردهای توسعه ای بی نظیری در آنها اتفاق افتاده است را مایه امیدآفرینی بیشتر در بین جوانان و دانشجویان دانست و اظهار داشت: آشنایی با ظرفیت های توسعه ای که خصوصاً در جنوب کشور در زمینه دریایی، فازهای نفتی و گازی و گمرکات اتفاق افتاده است و همین طور آشنایی با ظرفیت های اقلیمی و محیطی نقاط مختلف کشور می تواند برای دانشجویان جذابیت زیادی داشته باشد.

بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر سید محمد مقیمی رییس دانشگاه تهران و اعضای هیأت رئیسه در آخر آخرین نشست با مدیران کل ستادی دانشگاه در سال ۱۴۰۱، با اهدای لوح به آقای سجاد خاکساری مشاور رئیس دانشگاه و مدیرکل حراست دانشگاه تهران که به عنوان یکی از واحدهای برگزیده استانی معرفی شده است، از کوشش های وی و همکاران حراست و انتظامات دانشگاه تقدیر نمود.


1401/12/26
23:52:50
0.0 / 5
441
تگهای خبر: آموزش , فناوری , كارشناس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا