هوافضا- علوم هوا فضا

تولید پشه بندی كه حشره كش هم هست

تولید پشه بندی كه حشره كش هم هست

هوا فضا: پشه بندها از انسان ها در مقابل نیش حشرات حفاظت می كنند، اما با افزوده شدن قابلیت حشره كش ها به آنها می توان جلوی انتقال خیلی از بیماری های عفونی و خطرناك را به اشخاص گرفت.به گزارش هوا فضا به نقل از نیواطلس، استفاده از یك فناوری تازه در پشه بندها آنها را به سلاحی مرگبار در مقابل حشرات مزاحم مبدل كرده و بر امنیت انسان ها افزوده است.
محققان انگلیسی با استفاده از سیستم ردگیری ویدئویی به این نتیجه رسیده اند كه حشرات معمولا بر فراز پشه بندها پرواز می كنند و با عقب و جلو رفتن مداوم منتظر فرصتی برای ورود به داخل پشه بند می مانند. پژوهشگران برای مختل كردن روند پرواز پشه های موذی ابزاری موسوم به «سد رختخواب» را ابداع نموده اند.
ابزار مورد اشاره در واقع یك صفحه مستطیلی توری شكل است كه به برخی مواد مسموم كننده موجود در حشره كش ها آغشته شده و به صورت عمودی در مقابل تختخواب نصب می شود. ماهیت تركیبات موجود در این صفحه مستطیلی به شكلی است كه حشرات مختلف را از خود می راند.
استفاده آزمایشی از این پشه بند حشره كش نشان می دهد، حضور طولانی مدت پشه ها در اطراف آن منجر به مرگ آنها می شود. بعنوان مثال پشه بند مذكور پشه عامل انتشار بیماری مالاریا موسوم به Anopheles gambiae را با موفقیت به قتل رسانده است. پس می توان از این اختراع جدید برای مقابله با بیماری های مسری استفاده نمود.


منبع:

1398/09/14
21:53:43
5.0 / 5
4346
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا