هوافضا- علوم هوایی

بررسی چالش های فناوری و نوآوری کشور در فروم حکمرانی اینوتکس

بررسی چالش های فناوری و نوآوری کشور در فروم حکمرانی اینوتکس

هوا فضا: هوا فضا: نمایشگاه بین المللی اینوتکس 2023 با برگزاری فروم حکمرانی (G-forum)، چالش های فناوری و نوآوری را مورد بررسی قرار می دهد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، این فروم که با همکاری اندیشکده حکمرانی شریف برگزار می شود، می خواهد تا با حضور صاحب نظران، سیاست گذاران و فعالین اکوسیستم نوآوری کشور، به بررسی مهم ترین چالش های حکمرانی در رابطه با حوزه فناوری و نوآوری بپردازد.
مقرر است در جریان رویداد G-forum با گرد هم آمدن ذینفعان مختلف از بخش خصوصی و دولتی به داغ ترین موضوعات روز کشور در حوزه حکمرانی در عرصه های فناوری و نوآوری پرداخته شود.
بررسی ابعاد مختلف قانون جهش تولید دانش بنیان، درگاه ملی صدور مجوزها، نوآوری دیجیتال در نظام اداری، ابزارهای فناورانه حکمرانی، ضربه فیلترینگ، سندباکس ها، قوانین رقابت و بینش رفتاری و سیاستگذاری از موضوعات کلان در فروم حکمرانی است.
دراین زمینه مقرر است طی دو روز برگزاری رویداد فروم حکمرانی تاثیرات حکمرانی بر تکنولوژی و پیشرفت فناوری و نیز تاثیرات فناوری های روز بر حکمرانی کشورها نقد و بررسی صورت گیرد.
در روز نخست رویداد پنل بررسی قانون جدید شرکت های دانش بنیان و امکاناتی که بواسطه این قانون در اختیار آنها قرار می گیرد، بررسی شود. همین طور معرفی چیستی این قانون و بررسی آن در حوزه امور مالیاتی نیز از دیگر بخش های این پنل است.
همین طور مقرر است پنل ضربه فیلترینگ به بخش فناوری خصوصاً در شرکت های خصوصی نیز در روز نخست رویداد اجرا شود. این پنل بصورت مناظره با حضور کارشناسان این حوزه انجام خواهد شد. محدودیت ها و ظرفیت های به وجود آمده به سبب فیلترینگ و بررسی نقش تکنولوژی هایی مانند استارلینک در رفع فیلترینگ نیز در جریان این رویداد بررسی خواهد شد.
در روز دوم رویداد، پنل بررسی مهاجرت در زمینه فناوری و اثرات جدی آن بر کشور انجام می شود. همین طور اثرات تصمیم گیری های حکمرانی در تشدید این مهاجرت ها نیز بررسی خواهد شد.
به نقل از ستاد خبری نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳، آخرین بخش رویداد G-forum بحث رگولاتوری و تنظیم گری است. این بخش در سه حوزه VODها، رمز ارزها و تنظیم گری در زمینه اینترنت خواهد بود که در آن مناظراتی با حضور سیاستگذاران و فعالین بخش خصوصی انجام می شود.
بعلاوه بمنظور آشنایی بیشتر مخاطبین با مفاهیم مهم حکمرانی و ترندهای جهانی این حوزه، ارائه های کوتاه و جذابی در محورهایی مانند خودتنظیم گری، حقوق رقابت در زمینه های نوآورانه، نقش فناوری در حکمرانی و... برای علاقه مندان طراحی شده است.1402/01/15
15:31:00
0.0 / 5
527
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا