هوافضا- علوم هوایی
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان:

توانمندی نخبگان در خدمت پیشرفت صنعت کشور به کار گرفته می شود

توانمندی نخبگان در خدمت پیشرفت صنعت کشور به کار گرفته می شود

به گزارش هوا فضا، قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با اشاره به اینکه توانمندی نخبگان در خدمت پیشرفت صنعت کشور به کار گرفته می شود، اظهار داشت: مـوفقیت طرح توسعه هسته های مسئله محور بنیاد ملی نخبگان راهی برای پشتیبانی از مستعدان جوان و جلوگیری از مهاجرت آنهاست.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، ناصر باقری مقدم در دیدار و گفت و گو با تعدادی از نخبگان، سرآمدان و استادان راهبر طرح توسعه هسته های مسئله محور بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی در تبریز با اشاره به اینکه هدف غایی و رسالت این طرح، تعالی و پرورش نیروی انسانی خلاق و دغدغه مند و توانمند است، اضافه کرد: در کشور ما سال هاست که علم از صنعت جلوتر است و دانشمندان و جوانان ما توانایی های زیادی دارند که باید در خدمت پیشرفت صنعت خودمان باشد.

وی افزود: بر همین مبنا در برنامه ها و طرح های اخیر بنیاد، بر ارتباط دانشجویان و اساتید با صنعت، تمرکز جدی انجام شده که دانشجویان مستعد و اساتید برتر بتوانند مشکلات کشور را حل کنند و در این خصوص دو هدف توانمندسازی و آشنایی دانشجویان با مشکلات کشور در دستور کار است.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان اضافه کرد: همین طور با کمک هسته های تقاضامحور، مسائل و مشکلات کشور حل خواهد شد و در این خصوص باید در راستای حل مشکلات طرح گام برداریم تا هسته های موفق به شرکت های دانش بنیان نوپا تبدیل شوند و از حمایت های ویژه بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری برخوردار باشند.

باقری مقدم با اشاره به حمایت های استاندار و مدیران ارشد استان اظهار داشت: در موفقیت طرح ‎های بنیاد ملی نخبگان در سطح کشور، استاندار و مدیران ارشد دستگاه های اجرائی می توانند نقش مؤثری داشته باشند و خوشبختانه این حمایت را در استان آذربایجان شرقی بصورت عینی مشاهده می نماییم.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، او در آخر اظهار داشت: در سایه حمایت های مدیریت استان به خصوص استاندار و تلاش شبانه روزی و مؤثر بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی این استان توانسته در توسعه دانش بنیان کشور مقام ممتازی را به دست آورد.
منبع:

1402/02/26
13:54:22
0.0 / 5
283
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا