هوافضا- علوم هوایی

رونمایی از محصول تولید بار اول نیروگاهی در نمایشگاه نفت و گاز

رونمایی از محصول تولید بار اول نیروگاهی در نمایشگاه نفت و گاز

به گزارش هوا فضا، توربین گازی نیروگاهی تولیدشده در یکی از شرکتهای دانش بنیان با حضور رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی رونمایی گردید.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، امروز ۳۰ اردیبهشت در حاشیه بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران از توربین گازی رونمایی گردید.
این محصول همچون اقلام اصلی نیروگاه ها است که یکی از نیروگاه های کشور به علت عدم دریافت خدمات بعد از فروش از جانب شرکت خارجی، سال ها معطل مانده بود.
محمدصادق خیاطیان در مراسم رونمایی از این محصول تولید بار اول در جمع خبرنگاران اظهار نمود: یکی از اقدامات خوبی که در سالهای اخیر با اذن مقام معظم رهبری و تایید نهادهای رسمی اجرایی شد، این بود که شرکت ها و دستگاههای دولتی می توانند خارج از تشریفات مناقصه و با ترک تشریفات مناقصه، محصولات تولید بار اول را با همکاری شرکتهای دانش بنیان به تولید برسانند.
خیاطیان اظهار داشت: امروز شاهد رونمایی از یکی از محصولاتی بودیم که در چارچوب تولید بار اول در یکی از شرکتهای دانش بنیان به تولید رسیده است.
وی افزود: این محصول یک توربین گازی است که سالیان سال در یکی از نیروگاه های کشور معطل مانده بود و لازم بود تا شرکت سازنده خارجی این محصول به ایران می آمد تا این توربین را تعمیر کند.
رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: با امکانات فراهم شده و به همت یکی از شرکتهای دانش بنیان این توربین وارد مدار شده است و نیروگاهی که تا سالیان سال از این پره ها محروم بود، امروز از فناوری داخلی بهره برداری می کند.
منبع:

1402/02/31
01:56:03
0.0 / 5
317
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا