هوافضا- علوم هوا فضا
وزیر علوم:

نهال تولید علم کشور را شیمیست ها کاشته اند

نهال تولید علم کشور را شیمیست ها کاشته اند

به گزارش هوا فضا، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: نهال تولید علم کشور را شیمیست ها کاشته و امروز شیمیدان ها سبب افتخار کشور شده اند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، محمد علی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که در بیست و دومین کنگره بین المللی شیمی انجمن شیمی ایران امروز ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ در سالن خوارزمی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران سخن می گفت، با اشاره به اینکه پرچمدار و علمدار علم کشور شمیدانان هستند، اظهار نمود: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی دوره دکتری در رشته شیمی وجود نداشت. دانشجویان نخبه برای ادامه تحصیل به کشورهای خارجی می رفتند، بعضی از آنها به کشور باز می گشتند و بعضی از این نخبگان مقیم کشورهای خارجی می شدند.
وی ادامه داد: دوره تحصیلات تکمیلی در رشته شیمی در سال ۱۳۶۵ توسط بعضی از شمیدانان کشور در دانشگاه شیراز افتتاح شد. شیمیدان های برجسته و با تجربه ای در کشور وجود دارند، سفارش می کنم، جوانان کشور از تجارب اساتید پیشکسوت بهره مند شوند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: نهال تولید علم کشور را شیمیست ها کاشته و امروز شیمیدان ها سبب افتخار کشور شده اند.
زلفی گل در این مراسم یکی از مقاله های خویش را عرضه داد و در این ارتباط اظهار داشت: این مقاله حدود چهار سال طول کشید تا مجوز انتشار در یکی از مجلات را پیدا کند. این یکی از کارهایی است که به تازگی منتشر نموده ایم تا مورد استفاده قرار گرفته است. این مقاله در رابطه با اهمیت نسبت غیراستوکیومتری واکنش دهنده ها در سنتز مواد آلی است.
منبع:

1403/02/27
17:08:48
0.0 / 5
249
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا