علوم هوا فضا
از سوی رؤسای واحدهای استانی دانشگاه آزاد مطرح شد

برگزاری روزانه ۳۰۰ كلاس مجازی در استان مركزی

برگزاری روزانه ۳۰۰ كلاس مجازی در استان مركزی

به گزارش هوا فضا بر مبنای دستورالعمل های صادره از جانب سازمان مركزی دانشگاه آزاد اسلامی و به منظور مهار ویروس كرونا،  كلاس های واحدهای این دانشگاه به صورت مجازی برگزار می گردد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دكتر اسحاق رسولی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل از برگزاری روزانه كلاس های آموزش مجازی در واحدهای این استان اطلاع داد.
وی با اشاره به اینكه بر مبنای دستورالعمل های صادره از جانب سازمان مركزی دانشگاه آزاد اسلامی و به منظور مهار ویروس كرونا، كلاس های واحدهای دانشگاه در سطح استان اردبیل به صورت مجازی برگزار می شود، اظهار داشت: بر این اساس فعالیتهای آموزشی واحدها تعطیل نیست و دو هزار و ۷۰۰ شناسه درسی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل به سامانه واحد الكترونیكی دانشگاه انتقال داده شده و دانشجویان می توانند به صورت مجازی و روزانه از كلاس های آموزشی خود استفاده كنند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل با اشاره به اینكه ۸۰ درصد كلاس های دانشگاه آزاد اسلامی در سطح واحدها و مراكز استان اردبیل به صورت مجازی در حال فعالیت است، اظهار نمود: اطلاع رسانی های لازم در این خصوص به دانشجویان استان داده شده و مسؤلان واحدهای دانشگاه در سطح استان به صورت شبانه روزی در حال فعالیت هستند. همینطور شماره تماس هایی به منظور پاسخگویی و رفع مشكل دانشجویان جهت شركت در كلاس های مجازی در اختیار آنان قرار داده شده است.
رسولی تصریح كرد: پشتیبانی قوی به صورت شبانه روزی در واحدهای استان در حال فعالیت است تا دانشجویان بدون هیچگونه مشكلی و با كیفیت بالا بتوانند از كلاس های آموزش مجازی استفاده كنند.
وی با اشاره به اینكه تهدید ویروس كرونا توانسته به فرصتی برای ارتقای توانمندی های الكترونیكی و هوشمندسازی دانشگاه تبدیل گردد، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی در این حوزه با دارا بودن بستر خوبی از اقدامات الكترونیكی، توانسته كلاس های مجازی خویش را به نحو مطلوبی برگزار كند. این در شرایطی است كه بعد از رفع ویروس كرونا و عادی شدن شرایط، كلاس های حضوری و عملی برگزار خواهند شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل با اشاره به اینكه جلساتی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل به منظور بهبود برگزاری كلاس های مجازی برگزار شده است، اظهار نمود: واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سطح استان تمام توان خویش را برای برگزاری مطلوب این كلاس ها به كار خواهند گرفت تا فعالیتهای آموزشی دانشگاه بدون وقفه تداوم یابد.
او در آخر ابراز امیدواری كرد واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی بتوانند كارنامه خوبی از برگزاری كلاس های مجازی عرضه كنند.
برگزاری متوسط روزانه ۳۰۰ كلاس آموزش مجازی در واحدهای دانشگاه آزاد استان مركزی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مركزی هم از برگزاری متوسط روزانه ۳۰۰ كلاس آموزش مجازی برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در سطح استان اطلاع داد.
به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دكتر حسین كلانتری خلیل آباد با اشاره به اینكه سلامتی و حفظ جان دانشجویان و اساتید بسیار اهمیت دارد، اظهار داشت: در این راستا و برای مهار ویروس كرونا آموزش غیر حضوری و مجازی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان مركزی به اجرا در آمده است.
وی ادامه داد: در اسفندماه سال ۹۸، بر مبنای دستورالعمل سازمان مركزی دانشگاه آزاد اسلامی، كمیته آموزش مجازی استان و واحدها تشكیل شد تا آموزش مجازی به بهترین نحو در واحدها و مراكز برگزار گردد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مركزی با اشاره به اینكه در هر واحد مسؤول آموزش مجازی تعیین شده و به ازای هر ۵۰۰ نفر دانشجو در واحدها یك نفر بعنوان پشتیبان فنی وجود دارد، اظهار داشت: اطلاع رسانی های لازم در این مورد به اساتید و دانشجویان انجام شده است تا كوچكترین مشكلی در اجرا ایجاد نشود.
كلانتری با اشاره به اینكه زمینه اجرای آموزش مجازی در نیمه دوم اسفندماه ۹۸ در مركز استان و واحدها فراهم گردید، اظهار داشت: با مساعدت واحد الكترونیكی دانشگاه آزاد اسلامی، آموزش ها از پنجم فروردین ماه آغاز شد و كلاس ها مطابق برنامه آموزشی نیمسال دوم ۹۹-۹۸ به صورت برخط شروع شده است و به صورت متوسط در روز ۳۰۰ كلاس آموزش مجازی در ۱۶ واحد و مركز و ۳ مركز سما در استان برگزار شده و در ایام پرتراكم هم بیشتر از ۵۰۰ كلاس آموزش مجازی در استان برگزار می گردد.
وی ادامه داد: مباحث نظریه دروس عملی به خصوص كلاس های كارگاهی، آزمایشگاهی، تربیت بدنی، زبان انگلیسی، نقشه كشی، معماری و... توسط اساتید در شرایط فعلی تدریس می شود و در تیر و مرداد كلاس های عملی به صورت حضوری و فشرده بر مبنای دستورالعمل های جدید دانشگاه برگزار می شود.
دكتر كلانتری تصریح كرد: این یك فرصت بی نظیر برای تحول در آموزش غیرحضوری است و باید بتوانیم زیر ساخت های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دانشگاه را تقویت نماییم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مركزی تصریح كرد: هم اكنون كلاس های آموزش مجازی در تمام واحدهای استان در حال برگزاری است.
اجرای طرح های دانش بنیان در دانشگاه آزاد اصفهان به منظور مقابله با ویروس كرونا
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان هم از پیشبرد طرح های دانش بنیان در جهت مقابله با ویروس كرونا در این دانشگاه اطلاع داد.
به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دكتر پیام نجفی با اشاره به برگزاری كلاس های مجازی برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان اظهار داشت: بر مبنای دستورالعمل های صادره از جانب سازمان مركزی كلاس های مجازی از اسفند ماه سال قبل در سطح واحدهای استان برگزار گردید.
وی با اشاره به اینكه آموزش مجازی برای دانشجویان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان به تدریج از اسفندماه سال پیش گسترش كمی و كیفی داشته است، اظهار داشت: هم اكنون این كلاس ها در تمام واحدهای سطح استان در حال برگزاری است و دانشجویان می توانند از محتوای این كلاس ها استفاده كنند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به اینكه در روزهای تعطیلات عید سالجاری هم كلاس های مجازی در سطح واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان در مقاطع كارشناسی و تحصیلات تكمیلی فعال بود، اظهار نمود: مسؤلان واحدهای دانشگاه به صورت مداوم و با فعالیت شبانه روزی در حال ارتقای كیفیت برگزاری كلاس ها هستند تا دانشجویان از این جهت با مشكلی مواجه نشوند.
نجفی اضافه كرد: آموزش های مختلف و جلسات كارشناسی پی درپی برای مسؤلان برگزاری كلاس های مجازی برگزار گردید تا دانشگاه بتواند با استفاده از تمام ظرفیت های خود مطلوب ترین خدمات را به دانشجویان عرضه نماید.
وی با اشاره به اینكه برگزاری كلاس های مجازی یك فرصت برای دانشگاه آزاد اسلامی به حساب می آید، تصریح كرد: ما باید بتوانیم از این فرصت به نحو مطلوب بهره برده و در آینده از كلاس های مجازی بعنوان فضای كمك آموزشی و تكمیلی استفاده نماییم. البته دانشگاه آزاد اسلامی در این مورد خیلی خوب عمل كرده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به اینكه در بحث مقابله با ویروس كرونا دانشجویان، بسیج دانشجویی و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان بسیار فعال بوده اند، اظهار داشت: در این حوزه فعالیتهایی همچون ضبط و پخش كلیپ های آموزشی، كمك به غربالگری، تولید و توزیع مواد ضدعفونی در مناطق محروم و... از جانب مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان صورت گرفته است.
نجفی با اشاره به اینكه این واحد دانشگاهی در بحث دانش بنیان هم فعالیتهایی جدی در زمینه مقابله با ویروس كرونا انجام داده است، اظهار داشت: در این حوزه چند طرح دانش بنیان خوب وجود دارد كه امیدواریم بتواند به سلامت مردم كشور كمك كند؛ همچون این طرح ها می توان به دستگاه های استریل محیط با روش های لیزری، تولید ماسك، تولید كلیدهای غیرلمسی، تولید دستگاه های غربالگری با عنایت به دمای بدن و توجه به گیاهان دارویی در این عرصه اشاره نمود.
او در آخر ابراز امیدواری كرد دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان بتواند در بخش دانش بنیان طرح های مذكور را پیش برده و جهش خوبی به سمت دانشگاه حل مسأله داشته باشد.1399/01/17
16:13:09
5.0 / 5
3003
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا