هوافضا- علوم هوا فضا
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری:

ایران صادركننده كیت های تشخیصی سرولوژی كرونا می شود

ایران صادركننده كیت های تشخیصی سرولوژی كرونا می شود

به گزارش هوا فضا معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، اظهار داشت: برپایه تفاهم با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، مجوز صاردات اولین كیت های سرولوژی عرضه می شود تا اولین صادرات كیت های تشخیص سرولوژی را در این هفته شاهد باشیم.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، «سورنا ستاری»، در جلسه هم اندیشی رئیس جمهور با روسا و مدیران پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان با اشاره به این که، پارک ها بخشی از اکوسیستم علم و فناوری هستند، اضافه کرد: اساسا انتخاب نگاهی که مشخص نماید سرمایه و هزینه پژوهش برای تولید و خلق محصولات، از سوی بخش خصوصی باشد یا بخش دولتی، بسیار مهم می باشد.
وی با بیان این که، در پارک های علم و فناوری پیشرفته و خوب نسبت سرمایه گذاری خصوصی و دولتی ۱۰ به ۸ است، اضافه کرد: در کارخانه های نوآوری هم مسئولیت اعطای فضای فیزیکی و زمین توسط بخش خصوصی انجام می شود و شهرداری ها وظیفه ای ندارند که در این بخش برنامه ریزی کنند و ما هم باید به این رویکرد نزدیک شویم.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان این که برپایه برنامه ریزی ها سال جاری ۵ تا ۶ کارخانه نوآوری به بهره برداری می رسد، اظهار داشت: الان نوآوران در برخی از این کارخانه ها در حال فعالیت هستند.
ستاری با تاکید بر این که، نوآوری در بحران ها خویش را نشان می دهد، افزود: در حوزه مبارزه با کرونا به مرحله ای رسیده ایم که می توانیم محصولات را صادر نماییم. بخشی از این محصولات مثل دستگاه تب سنج و دستگاه های آی سی یو قبل از شیوع ویروس کرونا، ساخت داخلی نداشت اما هم اکنون در ساخت آنها خودکفا شده ایم.
وی خاطرنشان کرد: شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری توان خویش را به خوبی در بحران اخیر نشان دادند و این خودکفایی ها بطور حتم حاصل تلاش جوانان این مرز و بوم است.1399/02/09
13:23:53
5.0 / 5
2883
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا