هوافضا- علوم هوایی
در دستور كار محققان قرار گرفت؛

ساخت كمپرسورهای انتقال گاز با تاب آوری فشار 5 هزار بار

ساخت كمپرسورهای انتقال گاز با تاب آوری فشار 5 هزار بار

به گزارش هوا فضا محققان یكی از شركت های فناوری با كسب دانش فنی طراحی و تولید كمپرسورهای تا 2 هزار بار، به تازگی طراحی كمپرسورهای تا فشار 5 هزار بار برای را انتقال گاز را در دستور كار خود قرار داده اند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، یکی از شرکت های دانش بنیان فعالیت خویش را در حوزه طراحی و ساخت تجهیزات فشار بالا شروع کرد و هم اکنون این شرکت قادر به تولید کمپرسورها تا 2000 بار (30000psi) با دبی متنوع است و به تازگی هم طراحی کمپرسورها تا فشار 5000 بار را در دستور کار قرار داده است. مکانیزم تحریک هیدرولیکی کمپرسورهای این شرکت همانند مکانیزم شرکت‎های معتبر دنیا مانند هایدروپک آمریکا و ایدرومکانیکای ایتالیا است.
کمپرسورهای کلاس L این محققان شامل کمپرسورهای فشار بالای گازی است که پرکاربردترین کمپرسورها برای جایگاه‎های گاز طبیعی به حساب می آید. فشار خروجی این کلاس کمپرسورها از 100 بار تا 250 بار است و از آن می توان در سیستم‎های پر کردن هوای Air bag، تست پنوماتیکی و کالیبراسیون، تمیزکاری سیلندر گازی،، پر کردن مخزن گازی، تأمین گاز برای برش لیزر گازی و سیستم‎های جوش مداوم و انتقال گاز از تانک کامیون بهره برد.
کمپرسورهای کلاس M تولید شده در این شرکت کمپرسورهای فشار بالای گازی است که پررکاربردترین کمپرسورها برای گاز هیدروژن استو این کمپرسورها در سایت‎های تولیدی، کاربردهای کنار ساحل (off-shore) و همینطور پروژه‎های تحقیقاتی قابل استفاده می باشد.
مزیت اصلی محصولات این شرکت نسبت به محصولات با کاربرد مشابه، قیمت و هزینه‎های تعمیرات و نگهداری آن است که نسبت به آنها کمتر است.
کمپرسورهای تولیدی شرکت مطابق با استانداردهای بین‎المللی (Japanese High Pressure Safety Gas Law (HPGSL،، Canadian CSAو European CE است و در دستگاه‏‎هایی که احتمال انفجار وجود دارد (مانند گاز طبیعی یا هیدروژن) الزامات Atex اروپایی رعایت شده است.1399/02/23
14:00:34
5.0 / 5
2319
تگهای خبر: دانش بنیان , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا