هوافضا- علوم هوا فضا

اعطای گرنت به مراكز دانشگاهی برای تبدیل ایده به محصول فناورانه

اعطای گرنت به مراكز دانشگاهی برای تبدیل ایده به محصول فناورانه

به گزارش هوا فضا اعطای كمك هزینه تحقیق و توسعه (گرنت) به تحقیقات دانشگاهی گامی برای سرعت دادن به مسیر تجاری سازی پژوهش های فناورانه است و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر این اساس از تحقیقات دانشگاهی منتخب، حمایت می كند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، اعطای کمک هزینه (گرنت) تحقیق و توسعه به مراکز تحقیقاتی و دانشگاه ها یکی از راهبردهایی است که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق ها و موسسات همکار با این معاونت برای تجاری سازی پژوهش ها و ایده های فناورانه دنبال می کنند.
در همین راستا یک بسته خدمتی از جانب صندوق نوآوری و شکوفایی عرضه می شود که به تحقیقات دانشگاهی گرنت اعطا می شود تا مسیر تبدیل ایده به محصولات فناورانه تسهیل شود. در این فرایند شتاب دهنده دانش بنیان در کنار یک هسته پژوهشی قرار می گیرد و صندوق نوآوری و شکوفایی با همراهی یکی از از صندوق های همکار خود به تولید محصول از ایده کمک می نماید.
بعد از تولید نمونه اولیه، گروه محقق و هسته فناورانه می تواند با استفاده از خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی، تولید صنعتی و انبوه محصول را آغاز کند.
در این طرح شتاب دهنده حرفه ای می تواند در تعامل با مرکز دانشگاهی و فعالان فناور حوزه دانشگاه باعث شتابدهی بیشتر به روند تحقیق شود و فرایند تبدیل ایده دانشگاهی به محصول فناورانه را سرعت بخشد.
بر مبنای اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از آنجایی که برخی شرکت های دانش بنیان فعال در فضای کسب و کار از موضوعات آینده محور استقبال نمی کنند، شتاب دهنده های دانش بنیان می توانند در کنار هسته های پژوهشی قرار بگیرند و راهکاری برای رفع این مشکل باشند. علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت صندوق نوآوری و شکوفایی رجوع کنند.




1399/03/25
14:24:59
5.0 / 5
2553
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا