هوافضا- علوم هوایی
با شكست انحصار و پیاده سازی سیستم هوشمند؛

امكان جابه جایی ارز برای فعالان اقتصادی كشور در بازارهای جهانی برقرار شد

امكان جابه جایی ارز برای فعالان اقتصادی كشور در بازارهای جهانی برقرار شد

هوا فضا: بمنظور تسهیل در نقل و انتقال ارز، از طرف گروهی از نخبگان و اساتید دانشگاه صنعتی شریف، سیستم نامتمركز تبادل خدمات و كالا با نام علمی LoR تحت عنوان ˮتاكˮ طراحی و افتتاح شد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، درحال حاضر سیستم LoR پیچیده ترین سیستم نامتمرکز تحت وب در دنیا شمرده می شود که می تواند بستری مناسب را برای تبادل انواع فعالیت کسب و کارهای بزرگ و کوچک در بازارهای جهانی فراهم آورد.
این سیستم پیشرفته نامتمرکز که از یک ابر هوش مصنوعی بهره می گیرد، می تواند امکان برقراری امنیت برای معاملات، بازاریابی، برقراری تعادل قیمت خدمات و کالا به شکل عادلانه، انتقال و جابه جایی ارز، نقدینگی مادی و بسیاری موارد دیگر را برای فعالان اقتصادی فراهم آورد. فناوری این سیستم تا قبل از این به شکل انحصاری در اختیار چند کشور جهان بود و از آن برای پیاده سازی این سیستم استفاده شد و دانشمندان داخلی توانستند این سیستم نامتمرکز را در ایران و چند کشور دیگر راه اندازی کنند.
آرش واعظی، سرپرست و طراح این سیستم در ایران در این زمینه اظهار نمود: ابتدا انگیزه ساخت و طراحی این سیستم این بود که بتواند جایگزینی برای سیستم کنونی بلاک چین باشد که مشکلات بزرگی همچون توزیع ناعادلانه ارز را به همراه دارد.
وی افزود: مشکلات حال حاضر سیستم های کنونی و چاره هایی که LoR برای آنها آورده، در طرح بیان شده و در پیاده سازی بستر تاک اعمال شده و یا در حال اعمال است.
واعظی اشاره کرد: امکان ایجاد تبادلات جهانی، بستر ارتباطی امن بین مراکز، بهینه سازی ایده های کسب وکار، ارائه ایده های تحلیل شده به متقاضیان ایجاد شغل، جهش اقتصادی در تولید، سازمان دهی و رونق تجارت آنلاین و ایجاد بستر تحقیقاتی پیشرفته بین دانشگاهی تنها قسمتی از اهداف این سیستم نامتمرکز است.
بگفته طراح این سیستم، فعالان اقتصادی و ارائه کنندگان خدمات می توانند برای بهره مندی از خدمات این سیستم نامتمرکز هوشمند، به آدرس سایت taak.org مراجعه و ثبت نام کنند.
منبع:

1399/03/30
21:46:34
5.0 / 5
2486
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا