هوافضا- علوم هوایی
توسط محققان دانشگاهی صورت گرفت

طراحی دستگاه ضدعفونی كننده پاششی هوشمند

طراحی دستگاه ضدعفونی كننده پاششی هوشمند

هوا فضا: محققان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان موفق به طراحی و ساخت دستگاه ضدعفونی كننده پاششی هوشمند شدند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، امید آقابالازاده، دانشجوی کارآفرین گروه مکانیک دانشگاه شهید مدنی آذربایجان با اشاره به اینکه با هدایت اساتید برخی از دستگاه های مکانیکی ویژه ضد عفونی دست و همینطور استقرار تونل ضد عفونی در مراکز عمومی را تولید کردیم، اظهار داشت: ایده اولیه این کار در گروه مکانیک دانشگاه شهید مدنی با مشاوره و راهنمایی دکتر محسن فلاح و همکاری اساتید مکانیک دکتر مرتضی رحمان پور و دکتر وحید عرب ملکی شکل گرفت.
وی افزود: طراحی و تولید این دستگاه ها از ماه ها پیش کلید خورد که بعد از تحقیقات گسترده و طراحی های متنوع ۵ نمونه اصلی وارد بازار خواهد شد، دستگاه ضدعفونی کننده پاششی هوشمند در سه مدل ایستاده ۳ لیتری، رومیزی ۳ لیتری و رومیزی۲ لیتری و همینطور مدل گیت ضد عفونی کننده هم با ظرفیت مخزن ۱۰۰ لیتر و ۱۲ نازل طراحی و ساخته شده است.
بر مبنای اعلام وزارت علوم، آقابالازاده تصریح کرد: این دستگاه ها کاملاً هوشمند بوده و با استفاده از سیستم حسگر مادون قرمز، حضور دست شخص را تشخیص می دهند. برای تداوم عمر دستگاه و فعال کردن آن از رله هایی با قدرت جریان دهی بالا استفاده شده که اجازه استفاده از پمپ قدرتمند را ممکن می کند. دستگاه ها با برق شهری کار می کنند و خیلی کم مصرف هستند.
منبع:

1399/04/25
15:19:41
5.0 / 5
2261
تگهای خبر: وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا