علوم هوا فضا

صادرات دستگاه اندازه گیری زاویه تماس سطح به دو كشور

صادرات دستگاه اندازه گیری زاویه تماس سطح به دو كشور

هوا فضا: دستگاه اندازه گیری زاویه یكی از شركت های دانش بنیان علاوه بر آنكه با استقبال بازار داخلی مواجه گردید، توسط این شركت به دو كشور نیز صادر شد و پژوهشگران این شركت در حال مذاكره برای مونتاژ آن در یكی از كشورهای همسایه هستند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، سید فرشید چینی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان زمینه تحقیقاتی این شرکت را تولید تجهیزات و فناوری های مربوط به سطح دانست و اظهار داشت: دستگاه اندازه گیری زاویه تماس از محصولات این شرکت است که تولید و به بازار ارائه شد و موفق به صادرات این دستگاه به چین و ترکیه شدیم، ضمن آنکه رایزنی هایی نیز انجام شده که دستگاه اندازه گیری زاویه تماس در ترکیه مونتاژ و به بازار این کشور ارائه شود.
وی با اشاره به استقبال بازار داخلی از این دستگاه، تصریح کرد: تابحال ۱۱ دانشگاه داخل کشور همچون دانشگاه های امیرکبیر، تربیت مدرس، شیراز، بناب و تهران از این دستگاه خریداری کردند و ما به ۴۰ دانشگاه نیز خدمات ارائه کرده ایم.
چینی، یکی از مزیت های این دستگاه را الگوریتم به کار رفته در نرم افزار آن دانست و اضافه کرد: این الگوریتم بسیار قدرتمند و کارا بوده و قبل از این جزئیات مربوط به فناوری آن در چارچوب مقاله ای در نشریات معتبر به چاپ رسیده است، ضمن آنکه این دستگاه، امکان اندازه گیری انرژی سطح جامد را به کاربر می دهد.
بگفته وی هم اکنون تنها دو کشور آمریکا و آلمان دستگاهی برای تعیین انرژی سطح جامد تولید می کنند و ما سومین کشور هستیم.
به گزارش ستاد نانو، به زاویه تشکیل شده بین خط مماس رسم شده از نقطه تماس سه فازی و خط تماس مایع و سطح، زاویه تماس گفته می شود. این زاویه معیاری از ترشوندگی سطح ارائه می دهد. برای اندازه گیری زاویه تماس، روش های زیادی وجود دارد که همچون آنها می توان به روش های قطره بی پایه استاتیک و دینامیک اشاره نمود. با بهره گیری از دستگاه اندازه گیری زاویه تماس می توان ترشوندگی سطح را ارزیابی کرد و از کیفیت خواص سطح پوشش ها اطمینان حاصل کرد.
منبع:

1399/05/21
14:50:57
5.0 / 5
1979
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا