علوم هوا فضا
وزیر علوم در اختتامیه جشنواره بین المللی حركت:

دانشجویان با عنایت به نیازهای روز جامعه تربیت شوند

دانشجویان با عنایت به نیازهای روز جامعه تربیت شوند

هوا فضا: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین المللی حركت اظهار داشت: دانش جویان دانشگاه ها باید با عنایت به نیازهای روز جامعه و با هدف رفع مشكلات تربیت شوند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر منصور غلامی در این آیین که امروز (سه شنبه) به صورت مجازی در محل دانشگاه الزهرا (س) برگزار شد، با اشاره به رشد جشنواره بین المللی حرکت در چند سال اخیر اظهار نمود: جشنواره بین المللی حرکت زمینه خوبی را برای کارهای مشترک و گروهی علمی در جهت یک موضوع خاص برای دانشجویان فراهم نموده و در این راستا باید به سمت انجام امور علمی گروهی و مشترک در دانشگاه ها نیز حرکت نماییم برای اینکه وقتی دانشگاه های مختلف در کنار هم قرار می گیرند در حل مشکلات کشور، جامع نگری بیشتری پیدا می کنند.

وی ادامه داد: این جشنواره زمینه های خوبی برای توجه به کاربست دانش و همین طور کارهای مشترک علمی، بین المللی فراهم نموده است.

وزیر علوم با اشاره به حمایت دانشگاه ها از انجمن های علمی دانشجویی در سال های اخیر اظهار داشت: حضور دانشجویان در چارچوب انجمن های علمی در سال های اخیر بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و با این اوصاف هم نسل جدیدی از دانشگاه را پیش رو داریم و هم دانش آموخته هایی که باید منطبق با نیازهای روز تربیت شوند.
وزیر علوم بیان کرد: خود دانشگاه ها هم باید در چارچوب رفع نیازهای جامعه تلاش کنند که این حرکت در سال های اخیر در کشور اتفاق افتاده و دانش آموخته های ما در شرکت های دانش بنیان، یافته های خودرا به خوبی کاربردی کرده و با بهره گیری از دانش خود مسیر رفع نیازها را طی می کنند؛ بدین سبب نسل بعدی دانش آموخته ها باید با دانش بیشتر در این راه حضور پیدا کنند.

غلامی با اعلان اینکه جشنواره حرکت به علاقه مندی دانشجویان جهت می دهد و دانشجویان می توانند انگیزه خودرا بیشتر و بهتر پیگیری کنند، اضافه کرد: بخش بین المللی این جشنواره وجه ارزشمندی است که موجب ارتباطات گسترده بین دانشگاه ها در سطح جهانی می شود.

ایشان سپس اظهار داشت: حضور دانشجویان از کشورهای مختلف در این جشنواره بین المللی بوسیله شبکه های مجازی می تواند مقدمه ای برای ارتباطات بین المللی در آینده باشد. امروز زمانی نیست که دانش بشری در محدوده جغرافیایی خاص محصور باشد همان گونه که همه تلاش می کنند دستاوردهای علمی خودرا در ایده های مختلف منتشر کنند، بهره گیری از این دستاوردها نیز یکی از نتایج این اشتراک گذاری هاست.

وزیر علوم، با اشاره به شیوع بیماری کرونا در سطح جهان اظهار داشت: این بیماری البته مشکلاتی را ایجاد کرد، اما همه کشورها به یک ظرفیت جدیدی در این شرایط دست پیدا کرده و از روش های سنتی خود خارج شدند که این دستاورد بزرگی است و استفاده از آموزش مجازی یکی از این ظرفیت هاست.

غلامی در آخر با تشکر از دست اندرکاران برگزاری این جشنواره، ابراز امیدواری کرد که این بیماری به زودی ریشه کن شود و شاهد حضور باردیگر دانشجویان در دانشگاه ها باشیم.

برمبنای اعلام وزارت علوم، در حاشیه این آیین، سامانه محاسبات سریع سورنا که با حمایت معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه الزهرا (س) و توسط یکی از شرکت های دانش بنیان، با هدف راه اندازی آزمایشگاه محاسبات سریع و ارائه سرویس محاسباتی به استادان و دانشجویان این دانشگاه و همین طور سایر دانشگاه ها طراحی و اجرا شده است، با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس دانشگاه الزهرا (س) راه اندازی شد.

منبع:

1399/05/22
13:06:33
5.0 / 5
1902
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا