علوم هوا فضا
رئیس دانشگاه سمنان:

تفاهم نامه مطالعات زمین شناسی و اكتشاف در سمنان منعقد شد

تفاهم نامه مطالعات زمین شناسی و اكتشاف در سمنان منعقد شد

به گزارش هوا فضا رئیس دانشگاه سمنان اظهار داشت: یك تفاهم سه جانبه همكاری بین این دانشگاه، سازمان زمین شناسی و اكتشافات كشور و همین طور پژوهشكده علوم زمین در سمنان به امضا رسید.مسعود نصیری زرندی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینكه یادداشت تفاهم سه جانبه همكاری میان سازمان زمین شناسی و اكتشافات كشور، دانشگاه سمنان و پژوهشكده علوم زمین به امضا رسیده است، بیان كرد: این تفاهم نامه با حضور رئیس سازمان زمین شناسی و اكتشافات كشور و معاون پژوهشی پژوهشكده علوم زمین ظهر سه شنبه به میزبانی دانشگاه سمنان به امضا رسید.
وی اضافه كرد: ایجاد و گسترش همكاری ها و همفكری های علمی و آموزشی تحقیقاتی مشترك در بخش علوم زمین هدف اصلی این تفاهم نامه است.
رئیس دانشگاه سمنان بابیان اینكه یكی از مفاد این تفاهم نامه بهره گیری مطلوب از توانمندی ها، تجارب و ظرفیت های پژوهشی و علمی برای پیشبرد و تقویت پژوهش های زمین شناسی و اكتشافات در سطوح استانی، ملی، منطقه ای و بین المللی است، تاكید كرد: این مناسبات به واسطه موقعیت و ظرفیت های موجود در سطح منطقه حائز اهمیت می باشد.
نصیری زرندی اضافه كرد: این تفاهم نامه سه جانبه همین طور توسعه ارتباطات علمی، پژوهشی و آموزشی را در كنار تبادل اطلاعات، ارتقای فعالیت های جاری و پرداختن به اولویت های مشترك دنبال می كند.
وی درباره مفاد این تفاهم نامه نیز، اظهار داشت: همكاریهای پژوهشی درزمینهٔ اجرای طرح های پژوهشی مشترك با محوریت مدیریت منابع زمینی یكی از محورهای این تفاهم نامه است.
رئیس دانشگاه سمنان اظهار داشت: اجرای پروژه های مشترك درزمینهٔ اقلیم شناسی دیرینه، گردشگری زمین شناختی، آلاینده های زیست محیطی و زمین شناسی پزشكی در كنار گیاه پالایی از دیگر مفاد تفاهم نامه مذكور است كه ظرفیت بر آن توافق دارند.
نصیری زرندی تاكید داشت: طبق این تفاهم نامه همكاری متقابل علمی و پژوهشی در گرایش های زمین شناسی، گیاه شناسی، خاكشناسی، محیط زیست، كانی شناسی و سنگ شناسی، هواشناسی، اقلیم شناسی و آب شناسی نیز بین طرفین صورت می گیرد.
وی اضافه كرد: در این تفاهم نامه همین طور قیدشده كه ظرفیت ملزم به ایجاد ارتباطات علمی بوسیله دوره های آموزشی، كارگاه ها، سمینارها، نمایشگاه های علمی و تحقیقاتی مشترك با عنایت به قوانین و مقررات مربوط دعوت از متخصصان شاغل در سازمان زمین شناسی و پژوهشكده علوم زمین برای تدریس هستند.
رئیس دانشگاه سمنان اظهار داشت: تفاهم نامه سه جانبه مطالعات زمین شناسی همین طور در حوزه مشاوره پایان نامه ها در كنار حضور در هم اندیشی های علمی، جلسات دفاعیه، پایان نامه های در رابطه با فعالیت های سازمان زمین شناسی و اكتشافات كشور و پژوهشكده و پذیرش دانشجوی پسادكتری در دانشگاه سمنان را نیز در برمی گیرد و دانشگاه سمنان نیز موظف می شود تا استفاده از امكانات آزمایشگاه مركزی خودرا برای انجام پروژه های مشترك مهیا سازد.

1398/07/11
12:01:37
5.0 / 5
4518
تگهای خبر: ارتباطات , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا