هوافضا- علوم هوایی
قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی خبرداد

تهیه سند ملی توسعه فناوری كوانتوم

تهیه سند ملی توسعه فناوری كوانتوم

قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی كشور با اشاره به میزان اجرایی سازی و پیشرفت راهبردی امور نخبگان اظهار داشت: در این راستا، در جلسه ستاد راهبردی درصدد تهیه سند استراتژیك فناوری كوانتومی هستیم.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر منصور کبگانیان در حاشیه یکصد و سی وپنجم ستاد شورای راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در جمع خبرنگاران، با اعلان اینکه در این نشست دو موضوع در دستور کار قرار گرفته است، اضافه کرد: یکی از این موضوعات "ارائه گزارشی از علم و فناوری کوانتوم" بود که این مساله یکی از حوزه‎های به روز کشور بشمار می رود.
وی با اعلان اینکه دراین زمینه مطالعات و تحقیقات خوبی اجرایی شده است، اظهار نمود: در این نشست علاوه بر بررسی کاربردهای کوانتوام، به بررسی لزوم پرداختن به این حوزه پرداخته شد.
کبگانیان تصریح کرد: پیش نویس سند ملی برای توسعه این علم و فناوری توسط دستگاه های مختلف به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شده است که بطور رسمی در دستور کار قرار خواهیم داد.
به گفته وی، این سند هنوز تبدیل به سند رسمی ملی تبدیل نشده است و پیشنهاد شد که سند توسعه فناوری های کوانتوام در دستور کار قرار گیرد.
قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور محور اصلی این جلسه را موضوع خروج نخبگان ذکر کرد و افزود: در این نشست آماری در زمینه خروج نخبگان عرضه شد؛ چونکه از طرف بعضی از رسانه ها آمارهای متناقضی ارائه شده بود که در این نشست از طرف دکتر ستاری رئیس بنیاد ملی نخبگان و معاون علمی ریاست جمهوری آمارهایی در این زمنیه ارائه شد.
وی اشاره کرد: مهمترین موضوع باقی مانده دراین زمینه رصد میزان اجرایی سازی پیشرفت راهبردی امور نخبگانی است که با همکاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در دست ارزیابی است و این مساله در جلسات آتی ارائه خواهد شد.1399/06/12
21:25:52
5.0 / 5
1486
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا