هوافضا- علوم هوا فضا

ورود دانش بنیان ها به حوزه سوانح با همكاری پارك تهران و پژوهشكده سوانح طبیعی

ورود دانش بنیان ها به حوزه سوانح با همكاری پارك تهران و پژوهشكده سوانح طبیعی

به گزارش هوا فضا در نشست مشترك میان رؤسای پارك علم و فناوری دانشگاه تهران و پژوهشكده سوانح طبیعی وزارت علوم عنوان شد كه عملكرد سنتی در بحث سوانح، تغییر در نگاه به این مورد را در كشور ضروری می كند، چون كه در خیلی از موضوعات حوزه سوانح می توان از بستر دانش بنیان بهره برد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر عباس زارعی هنزکی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در نشست مشترک با دکتر امیرحسین گرکانی، رئیس پژوهشکده سوانح طبیعی وزارت علوم که به منظور گسترش همکاریهای این دو مجموعه صورت گرفت، ضمن اشاره به مأموریت پارک و شبکه فناوری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، اظهار داشت: پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در تلاش است تا از راه شبکه فناوری، تمام مراکز نوآوری، مراکز رشد، دانشکده ها و به طورکلی از راه تمام سرمایه های فیزیکی و معنوی سازمان در جهت ایجاد سازگاری و هماهنگی با سایر نهادها بهره ببرد تا هم افزایی حاصل شود.
وی ادامه داد: موضوعاتی مانند مارپیچ پنجگانه توسعه فناوری در اقتصاد دانش بنیان، سیر تکامل پارک های علم و فناوری، تاریخچه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، زنجیره ارزش پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، برنامه ها، خدمات و حمایت پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، مجتمع توانمندسازی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، شهر دانش و برنامه darstech و… در این جلسه شرح داده شد.
دکتر زارعی ضمن اشاره به همکاری ۵ حلقه دانشگاه، صنعت، دولت، رسانه و جامعه در جهت توسعه اقتصاد دانش بنیان اضافه کرد: جامعه و رسانه به حدی مهم شده است که به جای داشتن پارک و امکاناتی محصور، مناطق نوآوری خواهیم داشت.
ایشان در ادامه اظهار داشت: اساس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران خلق ثروت است و نقش موثری در افزایش GDP کشور دارد.
ایشان در ادامه ضمن اشاره به برنامه سال ۹۹ پارک علم و فناوری دانشگاه تهران یادآوری کرد: در تلاشیم تا چابکی و تولید ناب در فرایندها و حوزه استارتاپ ها اجرا شود.
دکتر زارعی به مبحث جهش تولید هم اشاره نمود و اظهار داشت: در مبحث جهش تولید علاوه بر پرداختن به بهبود مستمر، در نظر داریم تا به ایجاد فناوری هایی بپردازیم که منجر به تغییرات ناگهانی شود.
بر مبنای اعلام پارک فناوری تهران، همینطور دکتر امیرحسین گرکانی، رئیس پژوهشکده سوانح طبیعی وزارت علوم ضمن معرفی پژوهشکده سوانح طبیعی و مرکز رشد این پژوهشکده اظهار داشت: بحث سوانح، مبحث بسیار گسترده ای در کشور ماست. عملکرد سنتی در بحث سوانح سبب گشته است تا تغییر در نگاه به این مورد حس گردد. در خیلی از موضوعات حوزه سوانح می توانیم از بستر دانش بنیان بهره ببریم.1399/07/08
13:47:38
5.0 / 5
1473
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا