هوافضا- علوم هوا فضا

امضای ۳ قرارداد تفاهم نامه برای توسعه بازار سرمایه شركت های دانش بنیان

امضای ۳ قرارداد تفاهم نامه برای توسعه بازار سرمایه شركت های دانش بنیان

طی برگزاری نشست صندوق نوآوری و شكوفایی با بانكهای همكاری 3 قرار داد و تفاهم نامه به امضا رسید.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، در حاشیه نشست هماهنگی شبکه بانکی کشور، ۳ تفاهم نامه برای توسعه بازار سرمایه شرکت های دانش بنیان به امضا رسید.
امضای قرارداد سرمایه گذاری ۳۵ درصدی بانک تجارت در یکی از استارتاپ ها
یکی از شرکت های متعلق به بانک تجارت برای سرمایه گذاری و خرید ۳۵ درصد از سهام یکی از شرکت های استارتاپی ارائه دهنده خدمات هوشمند به میزان یک میلیارد و ۷۵۳ میلیون تومان تفاهم نامه همکاری امضا کرد.
این تفاهم نامه در حضور دکتر واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری، دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و دکتر وحدت رئیس صندوق نوآوری وشکوفایی، به امضا رسید.
هدف از این قرارداد سرمایه گذاری توسعه کسب و کار در فناوری حقوقی (Legaltech) و هم افزایی تجاری و سرمایه اجتماعی طرفین است.
امضای قرارداد بیمه اعتباری گروهی
در حاشیه این جلسه همین طور قرارداد بیمه اعتباری برای بیمه کردن ریسک اعتباری بیمه گذار بابت تسهیلاتی که در قالب اساسنامه و ضوابط اجرایی خود به متقاضیان اعطا می شود، بین یکی از شرکت های سهامی بیمه و صندوق نوآوری و شکوفایی منعقد شد.
به سبب این تفاهم نامه، این شرکت سهامی بیمه بعنوان بیمه گر تسهیلات ارائه شده به شرکت های دانش بنیان که به تایید کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان و نظارت بر اجرا می رسد و از جانب صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی شده را بیمه خواهدنمود. موضوع بیمه نیز ارائه پوشش بیمه برای جبران خسارت ناشی از عدم بازپرداخت اقساط تسهیلات ارائه شده به شرکت های دانش بنیان معرفی شده توسط صندوق نوآوری و شکوفایی است.
امضای تفاهم نامه انتشار اوراق و تأسیس صندوق اختصاصی بازارگردانی
در حاشیه جلسه هماهنگی شبکه بانکی کشور با شرکت های دانش بنیان، تفاهم نامه همکاری برای انتشار اوراق مشارکت و صکوک، سایر ابزارهای بازار سرمایه و همین طور تأسیس و مدیریت صندوق بازارگردانی اختصاصی برای شرکت­ های دانش بنیان، فناور و استارتاپی بین بانک کارآفرین و صندوق نوآوری و شکوفایی منعقد شد.
این تفاهمنامه با هدف بهره گیری و گسترش ظرفیت شرکت ­­های دانش بنیان، فناور و استارتاپی برای توسعه همه جانبه اقتصاد دانش بنیان و همین طور توسعه ابزارهای مالی برای افزایش ضریب نفوذ اقتصاد دانش بنیان منعقد شده است.
به سبب این تفاهمنامه بانک کارآفرین در پذیرش رکن ضامن، انتشار صکوک جهت تامین مالی شرکت ­های دانش بنیان، فناور و استارتاپی و همین طور مشارکت در تأسیس و مدیریت صندوق بازارگردانی اختصاصی برای شرکت­ های دانش بنیان، فناور و استارتاپی همکاری خواهد داشت. صندوق نوآوری و شکوفایی نیز برای معرفی متقاضیان واجد شرایط تامین مالی، تامین تضامین لازم برای پذیرش رکن ضامن اوراق توسط بانک و ایجاد صندوق بازارگردانی سهام دانش بنیان با بانک کارآفرین همکاری خواهدنمود.
صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف بهبود راندمان منابع، ارائه خدمات مالی به شرکت های دانش بنیان در تمامی نقاط کشور و توسعه نظام تامین مالی نوآوری، در دوره جدید فعالیت خود همکاری گسترده ای را با شبکه بانکی آغاز نموده است. در این راستا با ارائه بیش از ۷ نوع خدمت مشترک، ظرف مدت ۲۱ ماه گذشته بیش از ۲۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات و ۱۷ هزار میلیارد ریال ضمانت نامه از محل منابع بانکی و با شرایط ترجیحی در نرخ سود، دوره بازپرداخت و پروسه رسیدگی به شرکت های دانش بنیان اعطا شده است.1399/07/10
13:46:13
5.0 / 5
1182
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا