علوم هوا فضا
ستاری خبر داد

راه اندازی خانه خلاق در كاشان

راه اندازی خانه خلاق در كاشان

به گزارش هوا فضا معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به راه اندازی خانه خلاق در شهر كاشان، اظهار داشت: تمركز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در شهر كاشان، پشتیبانی از صنایع فرهنگی و خلاق و تولید ماشین آلات و تجهیزات فرش ماشینی ایران ساخت در كشور است؛ تجهیزاتی كه با قیمت های بالا به كشور وارد می شوند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، سورنا ستاری در مسافرت یک روزه خود به شهر کاشان در جمع خبرنگاران این شهر با اعلان اینکه قطعات و تجهیزات تولید فرش ماشینی با قیمت های بالایی خریداری می شود، اظهار نمود: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تولید داخلی این تجهیزات حمایت می کند. برخی شرکت های دانش بنیان، صنایع نرم و خلاق مستقر در کاشان، ظرفیت های خوبی برای تولید این قطعات و تجهیزات دارند.

بگفته رئیس بنیاد ملی نخبگان، باید روی قیمت های بالای خرید این تجهیزات از دیگر کشورها حساس باشیم و با پشتیبانی از تولید داخل، نیازهای این شهر به قطعات و تجهیزات تولید فرش ماشینی را تامین نماییم.

ستاری افزود: در مسافرت امروز شاهد پیشرفت خوبی در شکل گیری مراکز نوآوری و شرکت های دانش بنیان، صنایع نرم و خلاق شهر کاشان هستیم. بیشتر این پیشرفت ها در حوزه صنایع خلاق این شهر اتفاق افتاده است؛ صنایع خلاقی که ظرفیت بالایی در این شهر دارد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری همین طور بیان کرد: باید بر روی تولید گل محمدی و اسانس های مختلف در شهر کاشان تمرکز نماییم. استان اصفهان شرایط مساعدی برای توسعه صنایع خلاق مختص منطقه خود دارد.

رئیس بنیاد ملی نخبگان در ادامه اشاره کرد: تولید دستگاه ژاکارد الکترونیک در این شهر هم یکی دیگر از اتفاقات خوب فناورانه در این شهر است؛ دستگاهی که برای اولین بار در کشور تولید شده و باید ادامه یابد. ما باید تلاش نماییم نیاز ۲ هزار تا ۲۵۰۰ شانه مورد نیاز شهر را که تا امروز از دیگر کشورها وارد می شد توسط شرکت های دانش بنیان، صنایع نرم و خلاق خودمان تامین گردد.

ستاری در پاسخ به سوالی در خصوص شرایط دانش بنیان ها در تولید واکسن کرونا، اظهار داشت: تلاش ها در این عرصه با ورود ۶ شرکت ادامه دارد، اتفاقات خوبی هم دراین زمینه داریم، اما مقرر است همه اطلاعات در زمینه تولید واکسن کرونا تنها از کانال وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارائه شود.

منبع:

1399/08/07
23:55:08
5.0 / 5
1619
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا