هوافضا- علوم هوا فضا

تدوین برنامه ای برای صنعت خودروسازی در مجلس

تدوین برنامه ای برای صنعت خودروسازی در مجلس

سخنگوی كمیسیون صنایع و معاون مجلس شورای اسلامی از تدوین طرحی در مجلس در حوزه خودروسازی اطلاع داد و اظهار داشت: استارتاپ ها  كه همان كسب و كارهای نوپا هستند باید با عنایت به طرحی كه در مجلس در حوزه خودرو آماده شده و در آینده در سطح جامعه جاری خواهد شد،  متناسب با آن استانداردها فعالیت خویش را تنظیم كنند و در قالب آن طرح، خدمات خویش را عرضه كنند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، حجت الله فیروزی در رویداد جذب سرمایه در حوزه خودرو از رویدادهای مجازی"دوشنبه های استارتاپی صندوق نوآوری و شکوفایی" که امروز به صورت مجازی برگزار شد، اضافه کرد: در کشور ما کسب و کارهای جدید یا استارتاپ ها جای خویش را در جامعه باز کرده اند و با عنایت به فناوری های نوینی که شاهد آن هستیم، این فضا برای کسب و کار روز به روز بیشتر فراهم می شود.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون استارتاپ های خوبی در حوزه خودرو در کشور فعال شده اند، تصریح کرد: این استارتاپ ها می توانند خدمات خوبی به بازار و استفاده کنندگان خودرو عرضه کنند، بازار خودرو بازار گسترده ای است که از ماده اولیه تولید قطعه تا خدمات بعد از فروش این زنجیره امتداد پیدا می کند. هر کدام از این حلقه های زنجیره می توانند شروعی برای کسب و کار نوپا باشند.
فیروزی با تاکید بر اینکه فعالیت ها در زمینه خودرو طیف بزرگی از افراد را در بر می گیرد که این افراد از استارتاپ ها می توانند در معرفی خدمات خود استفاده کنند، افزود: در جهان هم در زمینه خودرو بازار بزرگی وجود دارد و کشور ما هم در حال جهانی شدن است؛ ازاین رو مجلس یازدهم در حوزه خودرو برنامه ای دارد که در چارچوب طرحی در حال آماده سازی است و امیدواریم این طرح نویدبخش فعالیت روشن حوزه خودروسازی در کشور باشد.
سخنگوی کمیسیون صنایع و مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این طرح علاوه بر خودروسازهای فعلی، نگاه مشتری مداری و داخلی سازی و هم نگاه به محصولات داخلی در عین رقابت با محصولات خارجی دیده شده است و صفحه روشنی در حوزه خودرو باز کرده و نویدبخش آینده روشن صنعت خودرو خواهد بود.
وی افزود: استارتاپ ها که همان کسب و کارهای نوپا هستند، باید با عنایت به طرحی که مجلس در حوزه خودرو آماده شده و در آینده در سطح جامعه جاری خواهد شد، متناسب با آن استانداردها فعالیت خویش را تنظیم کنند و در قالب آن طرح، خدمات خویش را عرضه کنند.
فیروزی خاطرنشان کرد: همینطور طرح دیگری در این کمیسیون با عنوان طرح پشتیبانی از دانش بنیان ها مطرح است که در آن استارتاپ ها و به شکلی شرکت های نوپا در نظر گرفته شده و در آن طرح هم حمایت های خوبی از استارتاپ ها خواهد شد.1399/08/12
18:20:55
5.0 / 5
1596
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا