هوافضا- علوم هوایی
در هفتمین همایش انجمن ایرانی ژئومورفولوژی مطرح شد

دریافت ۱۲۰ مقاله

دریافت ۱۲۰ مقاله

هوا فضا: دبیر علمی هفتمین همایش انجمن ایرانی ژئومورفولوژی از ارسال 120 مقاله به این همایش آگاهی داد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر امیر صفاری درباره برگزاری این همایش اظهار داشت: این همایش قرار بود در آبان ماه سال قبل به صورت حضوری اجرا شود اما به سبب وجود برخی مشکلات اداری برگزاری این همایش به اردیبهشت ماه سال جاری موکول شد که مصادف بود با شرایط شیوع کرونا. در نهایت تصمیم بر این شد که این همایش به صورت مجازی اجرا شود. برای این همایش عنوان "ژئومورفولوژی، نگاهی نو" برگزیده شد و دلیل این انتخاب، ضرورت ها و چالش هایی است که امروزه در زمینه های آموزش، پژوهش و کاربردی این علم پیش رو داریم.
وی اضافه کرد: باتوجه به این ضرورت ها و اهداف، محورهای این همایش تعیین شد. هدف اصلی برگزاری این همایش، واکاوی چالش ها و ارائه راهکارهایی است که برای حل این مشکلات باید در نظر گرفته شود.
دبیر علمی هفتمین همایش ملی انجمن ایرانی ژئومورفولوژی درباره محورهای این همایش بیان کرد: محورهایی که ما در این همایش انتخاب کردیم در رابطه با نگاهی نو به جنبه های آموزشی و پژوهشی در ژئومورفولوژی و چالش های پیش روی دانش آموختگان است. همچنین، الزامات قانونی که نیازمند است دانش ژئومورفولوژی جایگاه واقعی خودرا در نهادهای مختلف پیدا کند و موضوعات در رابطه با تغییرات اقلیمی و حوزه گردشگری نیز در این همایش بررسی می شود.
صفاری در آخر اشاره کرد: در مهلت تعیین شده برای ارسال مقالات، حدود ۱۲۰ مقاله از پژوهشگران و همکاران در سایر دانشگاه های کشور دریافت کردیم. این مقالات توسط تعدادی از همکاران مورد داوری قرار گرفت. باتوجه به برگزاری مجازی، این همایش در دو بخش آنلاین و آفلاین انجام می شود. در بخش آنلاین، در خدمت سخنرانان کلیدی هستیم و در پنل دوم نیز یک میزگرد مجازی برگزار می گردد.
منبع:

1399/09/01
12:51:57
5.0 / 5
1013
تگهای خبر: آنلاین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا