علوم هوا فضا
معاون وزیر علوم خبر داد

برگزاری مراسم هفته پژوهش به شكل كاملا مجازی

برگزاری مراسم هفته پژوهش به شكل كاملا مجازی

به گزارش هوا فضا معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم اظهار داشت: با عنایت به شرایط شیوع كرونا، در ابتدا اساس كار بر آن بود كه مراسم هفته پژوهش به صورت حضوری برگزار گردد و بخش مجازی به كمك بخش اصلی بیاید؛ ولی به تدریج با وخامت شیوع این بیماری در كشور برگزاری این رویداد ملی به سمت تلفیقی از حضوری و مجازی رفت. بر مبنای آخرین تصمیم اتخاذ شده مقرر شد استفاده كامل از فضای مجازی برای برگزاری هفته ملی پژوهش و فناوری در نظر گرفته شود.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر غلامحسین رحیمی، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست مجازی با معاونان پژوهشی دانشگاه‎ها، پژوهشگاه ها، موسسات آموزش عالی و پارک های علم و فناوری کشور که امروز (سه شنبه، 11 آذر) برگزار شد، اظهار داشت: با وجود همه تنگناها و مشکلاتی که کشور هم به علت تحریم ها و هم شیوع کرونا با آن مواجه می باشد، خوشبختانه حوزه پژوهش و فناوری کشور فعال و سرزنده به پیش می رود.
رحیمی در این جلسه که با محوریت تشریح برنامه های هفته ملی پژوهش و فناوری برگزار شد، اظهار نمود: هفته ملی پژوهش و فناوری مهم ترین رویدادی است که در حوزه پژوهش و فناوری هر ساله در کشور برگزار می گردد که همواره مشارکت فعال اغلب بازیگران و نقش آفرینان را در این عرصه شاهد می باشیم.
وی ضمن اشاره به ارسال نامه ای به معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه های سراسر کشور در خصوص آنکه بخش پژوهش دانشگاه ها باید فعال تر از گذشته عمل کنند، اضافه کرد: فعالیت ها باید بگونه ای باشد که شاهد انتشار مقالات بیشتر از گذشته باشیم و همینطور طرح های پژوهشی داخلی و بیرونی تقاضامحور فزونی یابد.
به قول معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، به رغم آنکه در چند سال قبل از نظر اعتبارات پژوهشی، با عنایت به افزایش هزینه های پژوهش مانند: خرید تجهیزات و مواد اولیه در تنگنا بوده ایم، ولی خوشبختانه پژوهش در کشور نه تنها روند کاستی نگرفته بلکه رتبه کیفی مقالات در اسکوپوس در سال ۲۰۱۹، دارای رتبه ۱۵ و در و وب آف ساینس ۱۶ بوده ایم که الان به رتبه ۱۴ دست یافته ایم.
معاون وزیر علوم ضمن اشاره به تنگناها و مشکلاتی که کشور هم به علت تحریم ها و هم شیوع کرونا با آن مواجه می باشد، تصریح کرد: خوشبختانه حوزه پژوهش و فناوری کشور فعال و سرزنده به پیش می رود.
رحیمی ضمن اشاره به اینکه هفته پژوهش و فناوری به شکلی بزرگداشت تلاش هایی است که منجر به توفیقات در سطح کشور شده است، ابراز امیدواری کرد که در برگزاری مراسم هفته پژوهش و فناوری سال جاری با اهتمام جدی آنچه که در خور پژوهش و فناوری است را نشان دهیم.
دکتر عبدالساده نیسی، مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم هم در ادامه این نشست ضمن تشریح برنامه های هفته ملی پژوهش و فناوری سال ۱۳۹۹ اظهار داشت: بیست و یکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار سال ۱۳۹۹ هم از ۲۷ تا ۳۰ آذرماه برگزار می شود.
وی ادامه داد: با توجه به همه گیری بیماری کووید -۱۹ در سرتاسر کشور و بر مبنای مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا درمورد عدم برگزاری تجمعات، ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری مصوب کرد که بیست و یکیمن نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار به صورت مجازی برگزار گردد.
نیسی تصریح کرد: علاقه مندان می توانند برای بازدید از نمایشگاه هفته ملی پژوهش و فناوری در زمان برگزاری به آدرس الکترونیکیwww.msrt-expo.ir رجوع کنند.
منبع:

1399/09/12
14:49:55
5.0 / 5
1316
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا