هوافضا- علوم هوا فضا

عرضه آخرین دستاوردها در حوزه زخم و ترمیم بافت در هفتمین كنگره

عرضه آخرین دستاوردها در حوزه زخم و ترمیم بافت در هفتمین كنگره

آخرین دستاوردهای ملی و بین المللی حوزه زخم و ترمیم بافت در هفتمین دوره كنگره عرضه می شود.به گزارش هوا فضا به نقل از مهر، مسعود حبیبی دبیر علمی هفتمین کنگره زخم و ترمیم بافت امروز در نشست خبری «هفتمین کنگره زخم و ترمیم بافت» که به صورت آنلاین در محل جهاد دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت دکتر فخری زاده دانشمند هسته ای اظهار داشت: زخم و ترمیم بافت یک معضلی است که عوارض زیادی برای بیمار و مسؤلان بهداشتی کشور دارد.
وی تاکید کرد: با عنایت به این که در جمعیت مسن دنیا معمولاً زخم های مزمن (دیابتی و عروقی) دیده می شود، باید همواره به این مورد اهمیت دهیم.
دبیر علمی هفتمین کنگره زخم و ترمیم بافت با تاکید بر اینکه باید در ایران کمک نماییم تا راهکارهای درمانی زخم بهتر شناخته شود، اظهار داشت: در جهاد دانشگاه علوم پزشکی تهران برنامه هایی برای برگزاری کنگره زخم و ترمیم بافت داشته ایم که مقرر است سال جاری هفتمین دوره آن برگزار گردد.
وی با اشاره به اینکه این کنگره برای چهارمین بار به صورت بین المللی در شرایط پاندمی کرونا برگزار می شود، اظهار داشت: محورهای این کنگره، زخم های عروقی، پانسمان های جدید، سندرم های ژنتیکی و روش های مولکولی، مهندسی بافت، راهکارهای سلولی جدید برای ترمیم بافت، معضلات و راهکارهای سلولی و معضلات برای تشخیص این زخم ها هستند.
در ادامه پروین خرسندی دبیر کمیته دانشجویی هفتمین کنگره ملی زخم و ترمیم بافت اظهار داشت: ۴۶ سخنران و محقق از ۷ کشور در این کنگره به صورت مجازی حضور دارند و آخرین یافته های خویش را به اشتراک می گذارند.
وی با اشاره به اینکه این کنگره از ۱۲ تا ۱۴ آذرماه به صورت آنلاین برگزار می شود، اضافه کرد: آخرین اطلاعات در حوزه زخم و ترمیم بافت به واسطه این کنگره در اختیار پژوهشگران قرار می گیرد.
همچنین دکتر غلامرضا اسماعیلی جاوید دبیر اجرایی این کنگره تاکید کرد: در کشور ما سالانه ۱۰۰ هزار قطع عضو وجود دارد و با عنایت به این که این عدد آمار بالایی است باید بیشتر از گذشته به حوزه زخم و ترمیم بافت دقت کنیم.
وی با تاکید بر اینکه روند فعالیتهای علمی با وجود کرونا باید ادامه داشته باشد، اظهار داشت: ازاین رو کنگره زخم و ترمیم بافت به صورت ملی برای هفتمین بار و به صورت بین المللی برای چهارمین دوره همانند سالهای گذشته برگزار می گردد.
اسماعیلی افزود: همزمان این برنامه در یک استودیوی تلویزیونی و شبکه های اجتماعی منتشر می شود.
دبیر اجرایی کنگره زخم و ترمیم بافت در مورد ماگوت تراپی اظهار داشت: از سال ۹۳ با همکاری پژوهشکده زخم دانشگاه علوم پزشکی تهران، مرکز ماگوت تراپی افتتاح شد که در این مرکز با استفاده از لارو مگس به ترمیم زخم های مزمن پرداختیم.
وی با تاکید بر اینکه این دانش در کل دنیا مورد استفاده قرار می گیرد و درمانی رایج است، اظهار داشت: مقرر است که یک محصول تجاری برای ماگوتراپی ثبت گردد که در حال دریافت مجوز از سازمان غذا و دارو است.
اسماعیلی افزود: بعد از دریافت مجوزها مقرر است که این روش درمانی و محصول تائید شده در اختیار درمانگران زخم قرار گیرد.


منبع:

1399/09/12
23:07:36
5.0 / 5
1108
تگهای خبر: آنلاین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا