هوافضا- علوم هوا فضا

تجلیل از ۶۴ برگزیده حوزه پژوهش و فناوری

تجلیل از ۶۴ برگزیده حوزه پژوهش و فناوری

به گزارش هوا فضا دبیر بیست و یکمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده کشوراعلام کرد: در جشنواره امسال از 64 برگزیده حوزه پژوهش و فناوری کشور تجلیل شد.به گزارش هوا فضا به نقل از وزارت علوم، در آیین بیست و یکمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده کشور که شامگاه امروز (سه شنبه) با حضور دکتر اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری، دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، معاونان وزارتخانه های بهداشت و صمت و همین طور خانواده شهید فخری نژاد در سالن شهدای جهاد علمی به صورت حضوری و پخش به صورت وبیناری برای تمام دانشگاه ها و مراکز پژوهش و فناوری کشور برگزار شد، دکتر شریفی با ارائه گزارشی درباب روند برگزاری این جشنواره گفت: امسال نیز با رعایت بخشنامه های مصوب جشنواره، ثبت نام از پژوهشگران و فناوران برتر از شهریور ماه آغاز و قرار شد تمامی مراکز علمی و پژوهشی کشور افراد برگزیده خودرا باتوجه به شاخص ها و دستورالعمل های مورد نظر به دبیرخانه جشنواره مستقر در وزارت علوم ارسال نمایند.
وی با اعلان اینکه در مجموع ۳۰۱ پرونده به دبیرخانه جشنواره ارسال شد، اضافه کرد: پرونده های ارسالی شامل ۲۲۳ پژوهشگر و۷۸ فناور می شد که همه موارد ارسالی توسط ۸۰ داور زبده و صاحب نظر مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت ۱۷ پژوهشگر و ۱۶ فناور در فهرست برگزیدگان قرار گرفتند.
شریفی در ادامه اظهار داشت: در بخش دیگر ۱۵ برگزیده از میان افرادی که به هر نحوی در ارتباط بخش پژوهش و فناوری با جامعه موثر بوده اند، انتخاب شدند و همین طور از میان حامیان پژوهش و فناوری هم که با دانشگاه ها و مراکز پژوهشی استانها همکاری مناسبی داشته اند نیز ۶ برگزیده داشتیم.
وی با بیان انتخاب ۱۰ نشریه برتر در حوزه پژوهش و فناوری در جشنواره امسال اظهار داشت: مهم ترین فاکتورهای انتخاب پژوهشگران و فناوران برتر امسال، نقش آفرینی مناسب در حوزه انتشارات علمی و انعکاس آن در نمایه. های داخلی و بین المللی، حل مشکلات جامعه، انجام پژوهش های تقاضامحور و میزان فروش محصولات بود.
شریفی در آخر اعلام نمود: در جشنواره امسال به سبب محدودیت های کرونائی، از ۵ نفر منتخب حوزه پژوهش و فناوری به صورت حضوری تجلیل شد و لوح تقدیر سایر برگزیدگان برای آنها ارسال می شود.

1399/09/27
11:20:56
5.0 / 5
978
تگهای خبر: فناوری , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا