هوافضا- علوم هوایی

مرمت راه ها با قیرهای پیشرفته ساخت محققان كشور

مرمت راه ها با قیرهای پیشرفته ساخت محققان كشور

به گزارش هوا فضا محققان یکی از شرکتهای دانش بنیان با تولید قیرهای امولوسیونی پیشرفته گامی فناورانه برای بهسازی و مرمت راه های کشور برداشتند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، شرکت دانش بنیان تولیدکننده این قیرهای امولسیون فعالیت خویش را از سال ۸۵ در زمینه تولید انواع قیر و آسفالت شروع کرد. این شرکت امروز با راه اندازی پایانه صادرات قیر بعنوان یک تأمین کننده منطقه ای و جهانی شناخته می شود. این مجموعه فناور با تولید قیرهای امولوسیونی به جرگه شرکتهای دانش بنیان پیوسته است.
امولسیون قیری، مخلوطی مرکب از قیر و آب است که به کمک ماده امولسیون ‎ساز ایجاد می شود. در این مخلوط، قیر در آب حل نمی گردد بلکه به صورت گلبول هایی بسیار ریز در آب شناور می شود. رنگ امولسیون قیری پیش از مصرف قهوه ای است و پس از شکستن و تبخیر آب سیاه می شود.
ایمان علی دوست، مدیر عامل این شرکت فناور در توضیح فناوری قیر امولوسیونی، اظهار داشت: به مخلوط دو مایع غیرقابل ترکیب با یکدیگر امولسیون گفته می شود. با عنایت به این تعریف، امولسیون قیر هم عبارت است از مخلوط قیر و آب به همراه یک عامل امولسیون کننده. عامل امولسیون کننده ماده ای است که از چسبیدن ذرات قیر در آب به یکدیگر جلوگیری می کند و سبب می شود قیر به صورت کامل در آب پراکنده شود.
وی ادامه داد: شرکت ما با توان داخلی و به کمک متخصصان خود، قیر امولوسیونی پیشرفته تولید کرده است تا با کمک این محصول، قیرهای کاربردی در صنایع، کیفیت بالاتری داشته باشد. در راه سازی از امولسیون های قیر برای تهیه مخلوط های قیری، تثبیت خاک و ماسه و اندودکاری استفاده می شود. این قیرها اقتصادی تر، بادوام تر و ایمن تر است.
بر مبنای اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، این فعال فناور همینطور اظهار داشت: قیرهای امولوسیونی در روکش نازک راه ها و سطوح خاکی، لکه گیری، درزگیری، آسفالت سطحی، آسفالت جاده های شنی، آسفالت بازیافتی، تثبیت شن های روان، اندود آب بندی با ماسه، دوغاب آب بندی، دوغاب آب بندی بدون سنگدانه، آسفالت حفاظتی بسیار نازک و غیره کاربرد دارد.
منبع:

1399/11/01
12:14:27
0.0 / 5
840
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا