هوافضا- علوم هوایی
برگزاری همایش بین المللی بیوتكنولوژی با شعار سده ۱۴۰۰:

زیست فناوری برای امنیت غذایی و سلامت

زیست فناوری برای امنیت غذایی و سلامت

چهارمین همایش بین المللی و دوازدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی ایران به میزبانی انجمن بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران و با همکاری دانشگاه یزد و انجمن های علمی و موسسات پژوهشی این حوزه از 31 مردادماه تا دوم شهریورماه 1400 انجام می شود.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر سید ابراهیم سیفتی، عضو هیات علمی دانشگاه یزد و دبیر اجرائی همایش با بیان این مطلب اشاره کرد: همایش های بین المللی و ملی بیوتکنولوژی ایران هر دو سال یک دفعه برگزار می گردد که دوره قبلی این همایش ها، شهریورماه سال قبل در تهران انجام شد و با تشکیل دبیرخانه اجرائی چهارمین همایش بین المللی و دوازدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی ایران، درصدد هستیم طبق روال دوره های گذشته این همایش را در تابستان سال آینده برگزار نماییم.
ایشان سپس به اهمیت راهبردی زیست فناوری و مهندسی ژنتیک در تامین امنیت غذایی اشاره و اشاره کرد: طبق بررسی های انجام شده، با ورود نوآوری در حوزه امنیت غذایی می توان ارزش افزوده بالایی در اقتصاد کشور ایجاد کرد؛ چونکه با بهره گیری از فناوری های زیستی در حدود ۱۳ میلیارد دلار در حوزه سلامت و بیش از سه برابر آن ( ۴۰ میلیارد دلار) در حوزه امنیت غذایی ارزش افزوده عائد کشور خواهد شد. درواقع ارزش افزوده ای که بواسطه ورود زیست فناوری در امنیت غذایی ایجاد می شود می تواند زمینه شکوفایی هر چه بیشتر در حوزه هایی نظیر زیست فناوری صنعتی، اصلاح گیاهان، زراعت و باغبانی، صنایع غذایی، دام و طیور و آبزیان را فراهم آورد.
سیفتی اشاره کرد: بمنظور تاکید بر اهمیت زیست فناوری در حوزه امنیت غذایی و تبیین این مهم، دوازدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی ایران با شعار «سده ۱۴۰۰: زیست فناوری برای امنیت غذایی و سلامت» انجام خواهد شد.
برمبنای اعلام دبیرخانه چهارمین همایش بین المللی و دوازدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی ایران، دبیر اجرائی چهارمین همایش بین المللی و دوازدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی ایران در آخر با دعوت از عموم پژوهشگران برای حضور در این رویداد بزرگ علمی اشاره کرد: محورهای همایش و فراخوان دریافت مقالات متعاقبا اعلام خواهد شد.1399/11/07
13:23:03
0.0 / 5
899
تگهای خبر: تكنولوژی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا