علوم هوا فضا

عرضه پلتفرمی برای مصرف بهینه انرژی از جانب استارتاپ پژوهشگاه نفت

عرضه پلتفرمی برای مصرف بهینه انرژی از جانب استارتاپ پژوهشگاه نفت

رئیس مرکز نوآوری پژوهشگاه صنعت نفت ضمن اشاره به راه اندازی مرکز نوآوری در این پژوهشگاه، اظهار داشت: تابحال ۳ شتابدهنده فعال در حوزه انرژی در آن مستقر شدند و از تیم های استارتاپی حمایت می کند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر فلور شایق ضمن اشاره به راه اندازی مرکز نوآوری در پژوهشگاه نفت در سال گذشته، اضافه کرد: در یک سال قبل با ۳ شتابدهنده فعال در حوزه انرژی قراردادهای همکاری امضا کردیم که بر مبنای آن این شتابدهنده ها با استقرار در پژوهشگاه علاوه بر برخورداری از خدمات منتورینگ نیروهای متخصصِ این مجموعه، در زمینه خدمات آزمایشگاهی و فنی و امکانات دیگر از نرخ های ترجیحی پژوهشگاه برخوردار شوند.
وی در زمینه همکاری با مراکز نوآوری به امضای تفاهم نامه با پارک علم و فناوری اصفهان اشاره نمود و اظهار داشت: در این پارک حدود ۱۰۰ شرکت دانش بنیان مستقر هستند که باآنکه در پژوهشگاه حضور ندارند، اما می توانند از تخفیفات ترجیحی و سایر خدماتی که پژوهشگاه برای شتاب دهنده ها قائل می شود، استفاده کنند.
شایق ضمن اشاره به امضای تفاهم نامه دیگری با یکی از شرکتهای فعال در حوزه نفت، تصریح کرد: بر طبق این همکاری این شرکت بعنوان یکی از برترین واحدهای صنعتی در تولید انواع روغن در کشور، می تواند با واحد روغن پژوهشگاه، در زمینه شکل گیری کسب و کارهای نوپا در این حوزه همکاری مشترک داشته باشند.
رئیس مرکز نوآوری پژوهشگاه صنعت ضمن اشاره به همکاری این پژوهشگاه با دانشگاه ها به تفاهم نامه با مرکز نوآوری دانشگاه قوچان اشاره نمود و اضافه کرد: این دانشگاه مقرر است برای همکاری بیشتر، تیم های استارتاپی را به ما معرفی نماید و هم اکنون با این دانشگاه در چارچوب یک تفاهم نامه، همکاری مشترک داریم.
وی با اشاره به اینکه اخیرا پژوهشگاه در صندوق پژوهش و فناوری شرکت نفت که اخیرا تشکیل شده، سهم دارد، تصریح کرد: این صندوق از استارتاپ های مستقر در مرکز نوآوری پژوهشگاه حمایت مالی خواهد نمود.
شایق به بیان فعالیتهای شتاب دهنده های مستقر در پژوهشگاه پرداخت و خاطرنشان کرد: یکی از شتاب دهنده های مستقر در این پژوهشگاه در حوزه های عملیاتی و توسعه فناوری فعالیت دارد که تا کنون دو مجموعه از این شتاب دهنده با پردیس محیط زیست و انرژی ارتباط داده شده است تا در چارچوب قراردادهای مشارکتی با پژوهشگاه تحت عنوان قرارداد "مشارکت توسعه فناوری" وارد همکاری شوند.
بر مبنای اعلام روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، وی حوزه فعالیت شتاب دهنده دیگر را در حوزه هوش مصنوعی و فناوری نرم عنوان نمود و افزود: یکی از استارتاپ های این شتابدهنده در حوزه بهینه سازی و کاهش مصرف انرژی، پلتفرمی را طراحی نموده است که در ایام پیک مصرف لزوم آن بسیار احساس می شود.1399/11/13
15:38:23
0.0 / 5
1054
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا