علوم هوا فضا

گشایش LC دو هزار میلیاردی برای تامین نیازهای صنعت نفت بوسیله دانش بنیان ها

گشایش LC دو هزار میلیاردی برای تامین نیازهای صنعت نفت بوسیله دانش بنیان ها

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر اینکه سنتی ترین اقتصاد کشور با شرکت های دانش بنیان پیوند خورده اند، اظهار داشت: با گشایش LC زمینه ای فراهم گشته است که این صنعت نیازهای خودرا بوسیله شرکت های دانش بنیان مرتفع کنند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا علی وحدت در رویداد تبادل فناوری پلیس هوشمند (ارائه نیازهای فناورانه) که پس از ظهر امروز به صورت آنلاین در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، با اشاره به مفهوم نوآوری باز، اضافه کرد: بر این اساس دیگر زمان آن گذشته است که هر نهاد و سازمانی اقدام به ایجاد دانشگاه، مرکز تحقیقاتی، پذیرش عضو هیات علمی و پژوهشگاه کند، بلکه تمرکز دنیا بر برون سپاری پروژه ها است.
وی این رویکرد را سبب تنوع دستاوردها و جلوگیری از لختی سازمان ها دانست و اظهار نمود: این مسیر حتمی توسعه نوآوری در دنیا است و در ایران نیز این رویکرد در حال پیگیری است.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به تلاش تعدادی از نهادها برای چسبیده بودن به بدنه دولت، اشاره کرد: توسعه حوزه های علم و فناوری با تاکیدات مقام معظم رهبری بوده است و در کشور مشاهده کردیم که در هر حوزه ای که به سمت توسعه نوآوری باز رفتیم، به موفقیت دست یافتیم.
وحدت، با اشاره به دستاوردهای شرکت های دانش بنیان در حوزه های علم و فناوری، رفع نیازمندی های کشور در شیوع ویروس کرونا را مرهون دستاوردهای شرکت‎های کوچک و چابک دانست و تصریح کرد: توسعه این حوزه به شکلی است که سنتی ترین اقتصاد کشور یعنی صنعت نفت امروز با شرکت های دانش بنیان پیوند خوردند و توانستیم تا سقف ۲ هزار میلیارد تومان LC باز نماییم که صنعت نفت از شرکت های دانش بنیان خریداری کنند.
رییس صندوق نوآوری با تاکید بر اینکه این الگو باید به سایر حوزه ها تسری یابد، اظهار نمود: این همکاری ها در حوزه ICT و سلامت نیز به وجود آمده است.
وحدت با اشاره به تشکیل بیش از ۵ هزار و ۷۰۰ شرکت دانش بنیان، ۱۰ هزار شرکت فناور در پارک های علم و فناوری و ۶ هزار شرکت نوآور، تصریح کرد: باید به این زیر ساخت ها بعنوان ظرفیتی برای توسعه کشور نگریسته شود.1399/11/19
20:36:33
0.0 / 5
770
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا