علوم هوا فضا

خط اعتباری دو هزار میلیارد تومانی برای خرید لیزینگی از دانش بنیان ها

خط اعتباری دو هزار میلیارد تومانی برای خرید لیزینگی از دانش بنیان ها

هوا فضا: رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اینکه سیستم بانکی کشور به تأمین مالی شرکتهای دانش بنیان علاقه مند شدند، اظهار داشت: بانک تجارت دو خط اعتباری دو هزار میلیارد تومانی در حوزه نفت و پتروشیمی برای خرید لیزینگی از شرکتهای دانش بنیان تدارک دیده است.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر علی وحدت در آیین گشایش نمایشگاه پشتیبانی از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی که در جزیره کیش برپا شد، بر ظرفیت های استارت آپی در کشور تصریح کرد و اظهار داشت: شرکتهای بزرگ در دنیا تلاش می کنند تا از ظرفیت های شرکتهای کوچک تر استارت آپی در مجموعه های خود استفاده کنند. در این راستا با خرید شرکتهای کوچک با هزینه کمتر، نوآوری را به شرکت خود منتقل می کنند. در ایران هم پس از تصویب قانون پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان، اکوسیستم نوآوری شکل گرفت و ادبیات حوزه دانش بنیان خیلی جدی مورد پیگیری قرار|گرفت به صورتی که هم اکنون 5700 شرکت دانش بنیان و 10 هزار شرکت فناور مستقر در پارک های علم و فناوری و مراکز رشد و 60 تا 70 هزار استارت آپ داریم که در حوزه های مختلف فعالیت می نمایند.
وی با تکیه بر لزوم اعتماد شرکتهای بزرگ به این مجموعه های دانش بنیان، تصریح کرد: این شرکت ها قادرند راهکار خیلی از مشکلات را عرضه کنند بعنوان مثال در دوران مواجهه کشور با ویروس کرونا به غیر از محموله واکسن کرونا که به تازگی وارد شده است تمامی نیاز کشور همچون ونتیلاتور، دستگاه اکسیژن ساز، ماسک و مواد ضدعفونی کننده از راه شرکتهای دانش بنیان تأمین شد و ما تجهیزات پزشکی در رابطه با کرونا را وارد نکردیم. این محصولات از دپارتمان های 500 نفری و سازمان های بزرگ هم تأمین نشد بلکه شرکتهای کوچک دانش بنیان 20 تا 30 نفره نیاز کشور را برطرف کردند.
وحدت به حوزه نفت و پتروشیمی بعنوان صنعت مادر اشاره نمود و خاطرنشان کرد: صنایع نفت و پتروشیمی ارزش افزوده برای کشور ایجاد می کنند و جزو صنایع مادر محسوب می شوند و وزیر نفت هم نسبت به استفاده از توان شرکتهای دانش بنیان در حوزه نفت بسیار تاکید دارند به صورتی که برای آشنایی با دستاوردهای شرکت ها از پاویون شرکتهای دانش بنیان در نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی دو بار بازدید کردند.
وی ضمن اشاره به فعالیت مرکز نوآوری نفت، کارخانه نوآوری نفت، صندوق پژوهش و فناوری نفت در این دولت ابراز امیدواری کرد که این اقدامات ادامه یابد.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با تکیه بر اینکه نفوذ شرکتهای دانش بنیان در حوزه نفت و پتروشیمی به توسعه این شرکتهای بزرگ کمک می نماید، اظهار نمود: صندوق نوآوری و شکوفایی تلاش دارد تا به وظایف خود در حوزه تأمین مالی شرکتهای دانش بنیان کمک نماید ازاین رو تلاش می نماییم تا در هر منطقه جغرافیایی یا حوزه اقتصادی خاص اجزای مورد نیاز توسعه نوآوری شکل بگیرد.
وحدت در مورد همکاری این صندوق با سیستم بانکی کشور در تأمین مالی شرکتهای دانش بنیان اظهار نمود: ما ابزارهای مختلفی را با همراهی بانک ها به شرکتهای دانش بنیان و خریداران محصولات دانش بنیان عرضه می دهیم؛ بعنوان مثال بانک ها برای ضمانت نامه بانکی که شرکتهای معرفی شده از سوی ما عرضه می کنند، ضمانت نامه حسن انجام صادر می کنند و از این طریق کیفیت و خدمات شرکت ها تضمین می شود.
به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، وی ضمن اشاره به تدارک بیشتر ابزارهای تأمین مالی بانک ها برای شرکتهای دانش بنیان اظهار داشت: بانک ها به این حوزه علاقمند شده اند و در نظر دارند تا خدمات بیشتری به شرکتهای دانش بنیان عرضه دهند؛ بعنوان مثال بانک تجارت دو خط اعتباری دو هزار میلیارد تومانی در حوزه نفت و پتروشیمی برای خرید لیزینگی از شرکتهای دانش بنیان تدارک دیده است.
منبع:

1399/11/28
21:11:26
0.0 / 5
776
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا