هوافضا- علوم هوا فضا
وزیر علوم مطرح كرد؛

فعالیت ۱۹۰ مركز رشد در كشور

فعالیت ۱۹۰ مركز رشد در كشور

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: 190 مرکز رشد در کشور وجود دارد که صاحبان ایده های جدید را حمایت می کنند.به گزارش هوا فضا به نقل از مهر، منصور غلامی بامداد پنجشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان البرز که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار نمود: البرز جزو استان های توانمند و اقتصادی از لحاظ نیروی انسانی است و با توجه به این ظرفیت ها بعنوان پشتیبان جدی برای استان تهران شمرده می شود.
وی بیان کرد: البرز به لحاظ شکل گیری در میان استان های دیگر استانی جوان است اما شاخصه های ویژه دارد و این امر مسئولیت و مدیریت مجموعه های بزرگ تر را بیش تر می کند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اشاره کرد: نگاه این وزارتخانه در بحث آموزش و پژوهش پس از یک دوره چهل و یک ساله بعد پیروزی انقلاب به سمت تأثیرگذاری هرچه بیشتر مراکز علمی و فناوری سوق پیدا کرده است.
وی اشاره کرد: وزارت علوم تربیت نیروی انسانی را به نحو احسن انجام داده است، چونکه تمام مدیران از مدیران جوان تا ارشد یک، دو یا هر سه مقطع تحصیلی خودرا دانشگاه کشور گذراندند.
پارک های علم و فناوری حامی شرکت های دانش بنیان هستند
غلامی با اعلان اینکه در حوزه پژوهش در دنیا رتبه ۱۵ دارا هستیم، اظهار داشت: وزارت علوم در ارائه دستاوردهای علمی با شاخصه های جهانی به روز است و توانمندی های علمی ما هم پای کشورهای دیگر است.
وی افزود: در حوزه فناوری ها و تولید طی ۲۰ سال قبل به سمت تشکیل مراکز رشد و پارک های علم و فناوری حرکت کردیم و پارک های علم و فناوری بعنوان حامیان شرکت های دانش بنیان مطرح هستند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار نمود: ۱۹۰ مرکز رشد در کشور وجود دارد که صاحبان ایده های جدید را حمایت می کنند.
۵۸۰۰ شرکت دانش بنیان ثبت شده در کشور وجود دارد
وی با اعلان اینکه ۵ هزار و ۸۰۰ شرکت دانش بنیان ثبت شده در کشور وجود دارد، بیان کرد: این شرکتها در دستاورد در تجهیزات پزشکی ورود پیدا کردند و در تولید ماسک در روزهای گسترش بیماری کرونا و زمینه های مختلف پای کار هستند.
غلامی اشاره کرد: مجموعه های دانشگاهی در استان البرز ظرفیت های خوبی هستند و دانشگاه خوارزمی کرج بعنوان دانشگاه معین تعریف شده و تلاش می نماییم کیفیت گرایی را محور قرار دهند و از توسعه بی هدف خارج و به سمت برنامه های هدفمند سوق داده شوند.
وی با اعلان اینکه هم اکنون نگران شرکت های دانش بنیان بنیان هستیم، اشاره کرد: حالا که در فضای ناشی از تحریم ها قرار گرفتیم شرکت های دانش بنیان همیشه در تولید خیلی از صنایع مانند تجهیزات پزشکی یاری گر ما بودند و در صورتیکه تحریم ها برداشته و مشکلات ناشی از تحریم حل شود، یادمان نرود شرکت های دانش بنیان در این شرایط سخت همراه ما بودند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اعلان اینکه امیدواریم تحریم ها این ظلم آشکار بین المللی از میان برداشته شود، اظهار داشت: در این میان باید مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری تقویت شوند تا صادرات ما توسعه پیدا کند.
وی با اشاره به ضرورت پشتیبانی از صنایع و تولیدات داخلی متذکر شد: امیدواریم هماهنگی مدیران در تحقق این مهم موجبات پیشرفت کشور را دراین زمینه فراهم آورد.

1399/12/18
10:39:37
0.0 / 5
792
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا