هوافضا- علوم هوایی
با دقت ۱.۷ گیگا پیكسل؛

انتشار عكسی از كهكشان راه شیری كه تكمیلش 12 سال طول كشید!

انتشار عكسی از كهكشان راه شیری كه تكمیلش 12 سال طول كشید!

هوا فضا: یک عکاس فنلاندی عکسی بسیار زیبا و چشم نواز از کهکشان راه شیری تهیه و منتشر نموده که تکمیل اجزای مختلف آن 12 سال به طول انجامیده است.به گزارش هوا فضا به نقل از اسلش گیر، این عکس توسط جی پی متساواینو تهیه شده و دقت آن به حدود ۱.۷ گیگاپیکسل می رسد. کل این عکس در این آدرس به اشتراک گذاشته شده است.
عکاس مورد اشاره طی شب های متمادی و باتوجه به شرایط جوی و وضعیت اجرام سماوی تکه های مختلفی از عکس مورد اشاره را تهیه کرده و در نهایت با در کنار هم قرار دادن این اجزا آنرا تکمیل کرده است.

میزان نوردهی بخش های مختلف این عکس با یکدیگر متفاوت می باشد، برای اینکه برخی قسمت های کهکشان راه شیری تاریک تر هستند و مشاهده آنها برای انسان ها دشوارتر است. وی برای عکسبرداری از یکی از ابرنواخترهای قابل مشاهده در این عکس بیش از ۶۰ ساعت از آن عکاسی کرده و دوربین خودرا بر روی سوژه مورد اشاره متمرکز کرده است.

تعداد زیادی از سحابی های کهکشان راه شیری در این عکس قابل مشاهده هستند که همچون آنها می توان به سحابی پلیکان، جادوگر، کالیفرنیا و غیره اشاره نمود. بگفته عکاس تجهیزات عکاسی مورد استفاده وی برای تهیه این عکس در دسترس عموم مردم هستند.
منبع:

1400/01/05
16:30:51
0.0 / 5
1492
تگهای خبر: دوربین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا