علوم هوا فضا
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اعلام كرد

دارو، صنایع خلاق و امنیت غذایی سه اولویت دانشگاه آزاد

دارو، صنایع خلاق و امنیت غذایی سه اولویت دانشگاه آزاد

به گزارش هوا فضا رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از فعالیت در حوزه های «دارو»، «صنایع خلاق» و «امنیت غذایی» بعنوان سه اولویت این دانشگاه یاد کرد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه مشترک شورای معاونان سازمان مرکزی با شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران که در مجتمع پیامبر اعظم (ص) واحد تهران غرب برگزار شد، با اشاره به اهمیت جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، اظهار داشت: خیلی از واحدهای استان تهران حکم یک استان را دارند و جمعیت دانشجویی آنها با بعضی از استان ها برابری می کند. به این علت، انتظار ما از واحدهای دانشگاهی استان تهران نسبت به دیگر واحدها بیشتر است، ازاین رو هریک از واحدهای استان تهران باید در موضوعات نوآوری با استان ها برابری کند.
وی با اعلان اینکه تهران قطب نوآوری در کشور شمرده می شود، تاکید کرد: واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران ظرفیت های خوبی در اختیار دارند که باید آنها را به نحو احسن به کار بگیرند، همانطور که دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در طرح پایش بعنوان موتور محرکه ظاهر شد، باید در سایر حوزه های نوآوری هم بدرخشد و پیشرو باشد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به فرصت هایی که در بودجه ۱۴۰۰ کل کشور در اختیار دانشگاه ها قرار گرفته است، اظهار داشت: در قانون بودجه سال جاری دو بند تبصره ۹ فرصت درآمدزایی از محل کارهای پژوهشی را برای دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی دولتی و غیردولتی فراهم نموده است، ازاین رو از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران انتظار می رود نسبت به استفاده از این ظرفیت اهتمام داشته باشند.
دکتر طهرانچی با تاکید بر ضرورت هدف گذاری برای رقم زدن اتفاقات محوری در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، اشاره کرد: واحدهای استان تهران باید با برنامه ریزی و هدف گذاری های کارشناسانه و با بهره گیری از ظرفیت ها و فرصت های موجود خود، ۳۰ درصد از بودجه سالانه خویش را از راه کارهای واقعی غیرشهریه ای تأمین کنند.
وی با اعلان اینکه برنامه راهبردی عملیاتی دانشگاه آزاد اسلامی برپایه آمایش منطقه ای، اجتماعی، اقتصادی و فناوری در هر یک از استان ها در حال تدوین و تنظیم است، از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران خواست که حداکثر ظرف سه ماه آینده مدل مأموریت و برنامه های عملیاتی خویش را باتوجه به ظرفیت های خود، تدوین و پیاده سازی کنند.
عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت در حوزه دارو، صنایع خلاق و امنیت غذایی را سه اولویت این دانشگاه برشمرد و اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی با در اختیار داشتن بزرگترین شبکه دانشگاهی، تمرکز خویش را به این سه حوزه معطوف کرده که از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی هم انتظار می رود مأموریت ها و برنامه های خویش را برمبنای این سه اولویت تنظیم کنند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر طهرانچی در انتها با اعلان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی از بزرگ ترین زنجیره دانشگاهی به بزرگ ترین شبکه دانشگاهی تبدیل گشته است، اشاره کرد: این دانشگاه با سامانه «آموزشیار» تقویت شد و با سامانه «پژوهشیار» به یک سازمان پژوهشی تبدیل شد. دانشگاه آزاد اسلامی با تبدیل سرمایه های راکد به سرمایه فعال، باید بتواند در سه حوزه دارو، صنایع خلاق و امنیت غذایی جایگاه خویش را رفیع تر از گذشته پیدا کند.1400/01/18
23:47:44
0.0 / 5
884
تگهای خبر: آموزش , فناوری , كارشناس , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا