علوم هوا فضا

درمان یك ماهه زخم پای دیابتی بوسیله تحریك الكتریكی

درمان یك ماهه زخم پای دیابتی بوسیله تحریك الكتریكی

هوا فضا: تعدادی از محققان یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران علاوه بر تجازی سازی 4 نسل از دستگاه نوار قلب، موفق به ساخت دستگاهی برای درمان زخم پای دیابتی شد که این دستگاه قادر می باشد در مدت کوتاهی این نوع زخم ها را بهبود دهد.


علی حیدرنژاد مدیر تحقیق و توسعه یکی از شرکت های دانش بنیان در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه این شرکت از سال ۱۳۸۶ فعالیت خودرا در حوزه تجهیزات پزشکی آغاز نموده است، اظهار داشت: در سال ۱۳۹۱ نخستین دستگاه نوار قلب (الکتروکاردیوگرافی) ۶ کاناله خودرا به بازار عرضه نمود.
وی با اعلان اینکه بعد از این محصول، مدلهای دیگری از دستگاه الکتروکاردیوگرافی را عرضه کردیم، افزود: دستگاه نوار قلب تک کاناله، سه کاناله و ۱۲ کاناله را یا تولید کردیم و یا در حال توسعه آنها هستیم.
حیدرنژاد با اشاره به محصولات جدید این شرکت، اشاره کرد: دستگاه الکترو شوک اتوماتیک (AED) همچون محصولات جدید ما است علاوه بر آن موفق به طراحی و توسعه دستگاه "هولترمانیتور شدیم.
به گفته این محقق، این دستگاه به بیمار متصل می شود و بیمار به منزل مراجعه می کند و طی ۲۴ یا ۴۸ ساعت از بیمار نوار قلب گرفته می شود.
مدیر تحقیق و توسعه این شرکت دانش بنیان با اشاره به ساخت دستگاه PC بیس، اظهار داشت: این دستگاه همان دستگاه نوار قلب است که به کامپیوتر متصل می شود و با گرفتن نوار قلب، آنرا بر روی کاغذ A۴ پرینت گرفت ضمن آنکه ذخیره سازی داده ها آسان تر خواهد بود، اتصال به سیستم های بیمارستانی برای سهولت در ذخیره سازی، امکان پذیر است.
وی با اشاره به طراحی و ساخت دستگاه "پایا" در این شرکت، با تاکید بر اینکه این دستگاه مراحل ستاندن مجوز از وزارت بهداشت را طی می کند، تصریح کرد: این دستگاه بمنظور درمان زخم های پای دیابتی طراحی شده است.
حیدرنژاد در این زمینه توضیح داد: پای افراد مبتلا به دیابت، گرفتار نوعی زخم می شود که درمان آن بیش از یک ماه زمان نیاز دارد ولی این دستگاه بوسیله تحریک االکتریکی سبب می شود که روند درمان زخم کوتاه تر شود.
به گفته وی اگر با بهره گیری از پانسمان های ویژه درمان زخم پای دیابتی ۳ تا ۴ ماه زمان نیاز داشته باشد ولی این دستگاه روند درمان را کوتاه تر خوهد شد.
حیدرنژاد اشاره کرد: با بهره گیری از پانسمان های معمولی و استفاده از این دستگاه در مدت یک ماه تا یک ماه و نیم زخم بهبود می یابد.
مدیر تحقیق و توسعه این شرکت با اشاره به وضعیت تجاری سازی محصولات دانش بنیان این شرکت، اشاره کرد: ما تا حالا ۴ نسل از دستگاه های نوار قلب تولید شده در این شرکت را تجاری سازی کردیم و دستگاه ۱۲ کاناله الکتروشوک و هولتر در حال تحقیق و توسعه است و به زودی نمونه اولیه دستگاه الکترو شور به بازار عرضه خواهد شد.
به گفته این محقق برای محصولات تولیدی این شرکت استاندارد CE دریافت شده است.1400/01/19
23:20:41
0.0 / 5
850
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا