هوافضا- علوم هوا فضا

رفع نیازهای صنایع پتروشیمی با آچارهای هیدرولیكی

رفع نیازهای صنایع پتروشیمی با آچارهای هیدرولیكی

هوا فضا: آچار هیدرولیکی یک محصول مصرفی در صنایع پتروشیمی و نقت است که تا حالا از خارج وارد می شد ولی یکی از شرکت های دانش بنیان موفق به تولید این محصول و ستاندن تاییدیه های آن شد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، حسام سلیمانی مطلق مدیرعامل یکی از شرکت های دانش بنیان با اعلان اینکه صنایع بزرگ نفت و گاز کشور نیازهای متنوعی دارند که قبل از این تنها بوسیله واردات تامین می شد، اظهار داشت: در سالهای اخیر شرکت های دانش بنیان تلاش نموده اند تا این محصولات را بومی سازی کنند. ما نیز بعنوان یک مجموعه دانش بنیان، نیازهای مختلف شرکت های بزرگ را بررسی نموده ایم و بر طبق این نیازها، محصولات فناورانه ای را بومی سازی کرده ایم.
وی یکی از محصولات کورد نیاز این صنعت را یک نوع آچار هیدرولیک برای پیچ و مهره با یک گشتاور مشخص دانست و اضافه کرد: این محصول در کشور ما بیشتر در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی کاربرد دارد که قبل از این بصورت کامل از خارج وارد می شد. این نوع از آچار باید از مواد خاصی تولید شود تا بتواند سطح بالای از فشار را تحمل کند ضمن آنکه این آچار بعد از مدتی باید تعویض شود یک محصول مصرفی شمرده می شود.
سلیمانی افزود: به پیشنهاد پروژه پارس جنوبی، مراحل بومی سازی و تولید داخلی این محصول را شروع کردیم و توانستیم برای نمونه تولید شده، تاییدیه های لازم را درباب کیفیت این کالای دانش بنیان، ستاندن نماییم و این محصول به پتروشیمی شیراز ارائه شد.
به گفته ی ایشان، هم اکنون این آچار هیدرولیکی با قیمتی در حدود 50 درصد ارزان تر از نمونه مشابه خارجی در داخل کشور عرضه می شود.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان اضافه کرد: در حال مذاکره هستیم تا خرید نمونه مشابه خارجی این محصول ممنوع شود. باتوجه به وجود نمایندگی محصول وارداتی در کشور، این کار بسیار سختی است. هم اکنون خوشبختانه شرکت ملی گاز، تنها از محصول ایرانی استفاده می نماید و استفاده از نمونه مشابه خارجی را ممنوع کرده است.

منبع:

1400/01/20
13:41:28
0.0 / 5
752
تگهای خبر: دانش بنیان , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا