علوم هوا فضا
توسط آژانس دارویی صورت می گیرد؛

تحقیقات اروپا از واكسن جانسون و جانسون به دنبال لخته شدن خون

تحقیقات اروپا از واكسن جانسون و جانسون به دنبال لخته شدن خون

به دنبال گزارش ایجاد لخته خونی در بدن ۴ دریافت کننده واکسن کرونای جانسون و جانسون، آژانس دارویی اروپا تحقیقاتی درباره احتمال نقش واکسن در این رویداد شروع کرده است.


به گزارش هوا فضا به نقل از بیزینس استاندارد، بعد از آنکه اعلام گردید ۴ دریافت کننده واکسن کووید۱۹ جانسون و جانسون گرفتار لخته خونی شدند و یکی از آنها فوت کرده، رگولاتورهای اتحادیه اروپا تحقیقاتی درباره واکسن مذکور انجام می دهند. «کمیته ارزیابی ریسک دارویی»، زیرمجموعه آژانس دارویی اتحادیه اروپا، روز گذشته فاش کرد ۳ نفر در آمریکا بعد از دریافت واکسن جانسون و جانسون گرفتار لخته خونی شدند، علاوه بر آنها فرد دیگری که در آزمایش های بالینی شرکت کرده بود هم با این عارضه روبرو شده است. بنابراین این کمیته تحقیقاتی درباره واکسن انجام می دهد. هم اکنون معلوم نیست این واکسن به ایجاد لخته های خونی منجر گردیده است یا خیر. از طرفی شرکت سازنده واکسن هم اعلام نموده از نزدیک با کارشناسان و رگولاتورها همکاری می کند تا اطلاعات به دست آمده ارزیابی شوند. اما تابحال تعداد کمی از عوارض جانبی رصد شده اند.
این تحقیقات در حالی انجام می شود که اعضای اتحادیه اروپا مشغول آماده سازی هستند تا واکسن جانسون و جانسون را به جمع محصولات مورد استفاده خود بیفزایند. البته در ۱۱ مارس واکسن توسط آژانس دارویی اروپا تأیید شده، اما هنوز توزیع نشده است.


منبع:

1400/01/23
18:23:41
0.0 / 5
853
تگهای خبر: كارشناس , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا