علوم هوا فضا
مدیر فناوری دانشگاه خبر داد

بهره برداری از سومین برج فناوری امیركبیر تا آخر سال

بهره برداری از سومین برج فناوری امیركبیر تا آخر سال

به گزارش هوا فضا مدیر فناوری و توسعه نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، میزان فروش شرکتهای دانش بنیان و مراکز رشد این دانشگاه در سال ۹۹ را بیشتر از ۱۵۰ میلیارد ذکر کرد و اظهار داشت: ایجاد ۶ مرکز نوآری جدید در دانشکده های این دانشگاه از برنامه های در دستور کار این دانشگاه تا آخر سال جاری است.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر علی نیکبخت در مراسم افتتاح صندوق پژوهش وفناوری امیرکبیر اظهار داشت: پس از طریق اندازی برج فناوری دانشگاه جهش خوبی در تشکیل شرکت ها و مراکز رشد در دانشگاه داشتیم، بگونه ای که تا آخر سال ۹۹ تعداد ۳۱۵ تیم در چارچوب "پیش رشد"، "رشد" و "دانش بنیان" در این دانشگاه مستقر شدند و بیشتر از هزار و ۴۰۰ شغل در این مراکز بوجود آمده است.
مدیر فناوری و توسعه نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، میزان فروش شرکتهای دانش بنیان و مراکز رشد این دانشگاه در سال ۹۹ را بیشتر از ۱۵۰ میلیارد ذکر کرد و خاطرنشان کرد: در سال ۹۸ تعداد ۴ مرکز نوآوری در دانشکده های این دانشگاه راه اندازی و در سال ۹۹ هم ۳ مرکز جدید به مراکز قبلی اضافه گردید و برنامه داریم تا آخر سال جاری ۶ مرکز نوآوری دیگر هم در دانشکده های این دانشگاه ایجاد نماییم.
نیکبخت یکی از مراکز نوآوری پیشرفته این دانشگاه را در ارتباط با دانشکده مهندسی کامپیوتر دانست و با ابراز امیداوری از اینکه طی چندماه آینده این مرکز افتتاح شود، اظهار نمود: همینطور برنامه داریم در مراکز نوآوری دانشکده ها با کمک بخش خصوصی بحث نوآوری را توسعه بیشتری دهیم. توسعه زیرساخت ها و دریافت مجوز پارک علم و فناوری دو برنامه جامع این دانشگاه در زمینه توسعه نوآوری است.
مدیر فناوری و توسعه نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: برج فناوری شماره ۳ دانشگاه صنعتی امیرکبیر تا آخر سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد. برج فناوری شماره ۵ دانشگاه هم مقرر است طی چندسال آینده به بهره برداری برسد.
دکتر هدی عابدی، رئیس صندوق پژوهش و فناوری امیرکبیر هم در این مراسم اظهار داشت: صندوق پژوهش و فناوری امیرکبیر با سرمایه ثبتی ۱۰ میلیارد تومان به راه افتاده است.

رییس صندوق پژوهش و فناوری امیرکبیر اظهار نمود: آئین نامه ها و دستورالعمل های لازم این صندوق تصویب و چارت سازمانی آن هم تهیه شده است.
به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، عابدی تاکیدکرد: رفع چالش های مالی دانشگاه و شرکتهای دانش بنیان دانشگاه از اهداف راه اندازی این صندوق است.
منبع:

1400/01/24
14:19:00
0.0 / 5
802
تگهای خبر: دانش بنیان , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا