علوم هوا فضا
باهدف راه اندازی خانه خلاق و نوآوری جهانی هنر

تفاهم نامه همكاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه هنر منعقد شد

تفاهم نامه همكاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه هنر منعقد شد

تفاهم نامه راه اندازی خانه خلاق و مرکز نوآوری جهانی هنر میان ستاد فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و دانشگاه هنر منعقد شد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، تفاهم نامه ایجاد خانه خلاق و مرکز نوآوری جهانی هنر توسط پرویز کرمی دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، اسماعیل قادری فر رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دکتر سیدحسن سلطانی رئیس دانشگاه هنر منعقد شد.
هدف از انعقاد این تفاهم نامه جهت راه اندازی خانه خلاق و نوآوری جهانی هنر، جذب و پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان، شرکت های خلاق و استارتاپ های فعال در حوزه صنایع فرهنگی و فناوری های نرم است تا با استقرار در این خانه خلاق و برخورداری از حمایت های مادی و معنوی بتوانند نقشی در ایجاد اشتغال و ارزش افزوده ضمن معرفی ظرفیت های هنری و فرهنگی کشور در ابعاد بین المللی ایفا کنند.
یکی از راهبردهای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در رونق زیست بوم فناوری و نوآوری، پشتیبانی از شرکت های خلاق است که در امتداد شکوفایی توانمندی های بومی و محلی کشور صورت می گیرد. خانه های خلاق بسترهایی هستند تا ایده های نوآورانه فناوری های نرم، صنایع خلاق و فرهنگی مجالی برای حضور پیدا کنند و به مسیر ایجاد اشتغال، ارزش آفرینی و رونق اقتصاد دانش بنیان گام بگذارند.
پشتیبانی از ایجاد خانه های خلاق یکی از اقداماتی است که زمینه را برای رونق کسب و کارهای خلاق و صنایع فرهنگی فراهم نموده و این کسب وکارها را با زیست بوم دانش بنیان پیوند داده است.
خانه خلاق و مرکز نوآوری دانشگاه هنر در میدان مشق و ساختمان قزاقخانه سابق و در ابعاد ۷ هزار مترمربع، یکی از بناهای شناخته شده و قدیمی تهران است و محلی برای استقرار و توسعه ایده های نوآورانه در حوزه صنایع نرم و فرهنگی بدل خواهد شد.
ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق معاونت علمی و فناوری رباست جمهوری، در امتداد این تفاهم نامه از ایجاد و راهبری مرکز نوآوری و خانه خلاق با محوریت خدمات حوزه صنایع خلاق و فرهنگی، شروع به کار مرکز نوآوری و خانه خلاق همین طور شتابدهنده های تخصصی این حوزه و شرکت های مستقر در مرکز نوآوری و شتابدهی حمایت می کند.
پشتیبانی از برگزاری رویدادهای در رابطه با حوزه صنایع خلاق و فرهنگی و ایجاد بستری برای ارتباط میان خانه های خلاق، شرکتها و سازمان های مختلف برای دریافت اطلاعات و خدمات مورد نیاز از دیگر اقدامات این ستاد در امتداد توسعه زیست بوم نوآوری صنایع خلاق و فرهنگی است.
همین طور دانشگاه هنر ضمن تامین محل استقرار مرکز نوآوری و شتاب دهی خانه خلاق و مرکز نوآوری جهانی هنر در حوزه صنایع خلاق و نرم و فرهنگی، آموزش های فنی در رابطه با توانمندسازی تیم های مستقر در مرکز نوآوری و خانه های خلاق را ارائه می دهد.
این دانشگاه همین طور ضمن شبکه سازی و اتصال تیم های مستقر در مرکز نوآوری و شتاب دهی به حوزه ها و مشتریان بالقوه در بخش صنایع فرهنگی و خلاق از تیم های مستقر در مرکز نوآوری و شتاب دهی برای تامین فناوری های مورد نیازشان حمایت می کند.
با هدف اجرائی کردن مفاد تفاهم نامه حاضر، کمیته ای ۳ نفره با حضور نمایندگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه هنر، برنامه ریزی و مدیریت اعتبارات تخصیص داده شده از طرفین، بررسی و انتخاب شتاب دهنده های مستقر از میان استارتاپ های پیشنهادی برمبنای طرح های تجاری ارائه شده را بر عهده دارد.
بنابر اعلام اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه هنر، این تفاهم نامه بعد از بازدید دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از دانشگاه هنر و محل قزاقخانه منعقد شد.1400/02/04
10:05:51
0.0 / 5
776
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا