هوافضا- علوم هوا فضا

دولت ترامپ نمونه دی ان ای پناهجویان را جمع آوری می كند

دولت ترامپ نمونه دی ان ای پناهجویان را جمع آوری می كند

به گزارش هوا فضا دولت ترامپ در حال برنامه ریزی برای جمع آوری نمونه های دی ان ای از پناهجویان و دیگر مهاجران بازداشتی توسط مقامات اداره مهاجرت آمریكاست.به گزارش هوا فضا به نقل از یاهونیوز، این اطلاعات به داده هایی كه در پایگاه داده بزرگ اف بی آی ذخیره شده، اضافه می شود و پلیس و دستگاه قضایی امریكا می توانند از آنها برای شناسایی مجرمان و جنایتكاران بهره بگیرد.
بنا بر اعلام وزارت دادگستری امریكا اطلاعات دی ان ای افراد مورد اشاره به صورت دقیق جمع آوری می شود و این امر شامل تمامی افراد مهاجری است كه به هر نحو ممكن از مرزهای آمریكا عبور كرده باشند و حتی به صورت موقت و كوتاه در این كشور نگهداری شده باشند.
وزارت دادگستری آمریكا افزوده كه این قوانین در مورد ساكنان قانونی و دائمی در این كشور یا هر فرد دیگری كه به صورت قانونی در آمریكا سكونت دارد، اعمال نمی گردد. همینطور كودكان زیر ۱۴ سال از قانون مذكور مستثنی شده اند. البته معلوم نیست آیا پناهجویانی كه از راه مرزهای رسمی و به شكل قانونی وارد خاك امریكا شده اند از قوانین مورد اشاره مستثنی می شوند یا خیر.
در عین حال این برخورد پلیس آمریكا با پناهجویان و جنایتكار و متخلف محسوب كردن همه این افراد به صورت پیش فرض، با انتقادهایی در داخل و خارج از این كشور روبرو شده است.
اجرای برنامه مورد اشاره از دو هفته قبل شروع شده اما خبر جمع آوری اطلاعات دی ان ای پناهجویان امروز به صورت رسمی اعلام شده است.
در عین حال سرقت یا هك شدن این داده ها هم مسئله ای است كه می تواند امنیت و حریم شخصی میلیون ها نفر را به خطر بیندازد و معلوم نیست دولت آمریكا تا چه حد برای حفظ ایمنی اطلاعات مذكور جدیت به خرج می دهد.

1398/08/03
14:37:44
5.0 / 5
4330
تگهای خبر: ناسا , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا