هوافضا- علوم هوایی

اعلام برنامه رویدادهای استارتاپی علمی كاربردی امسال

اعلام برنامه رویدادهای استارتاپی علمی كاربردی امسال

به گزارش هوا فضا معاون پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی با اعلان اینکه رویداد هایی استارت آپی در سال 1400 تثبیت می شوند، اظهار داشت: ایجاد راندمان در کسب وکارها با بهره گیری از خلاقیت و نوآوری را در دنیای امروز لازم است که ما در دانشگاه علمی کاربردی این هدف را تثبیت خواهیم کرد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر پیمان دانش کار آراسته در جریان برگزاری رویداد شتاب (استارت آپی) حمل و نقل جاده ای در استان کرمان از تحقق رویدادهای استارتاپی دانشگاه جامع علمی کاربردی در سال ۱۴۰۰ آگاهی داد و اظهار داشت: ایجاد راندمان در کسب وکارها با بهره گیری از خلاقیت و نوآوری را در دنیای امروز لازم است چونکه استارت آپ ها یکی از نمونه های راندمان در کسب وکارها به شمار می روند.
وی ادامه داد: ما در دانشگاه علمی کاربردی سال ۹۹ را سال عینیت بخشیدن به رویداد هایی استارت آپی هدف قرار دادیم و سال ۱۴۰۰ را سال تثبیت این تفکر در نظر گرفتیم.
دکتر دانش کار آراسته اضافه کرد: با نهادینه کردین زیست بوم کارهای استارتاپی در سطح کشور بوسیله مراکز آموزش علمی کاربردی و مراکز نوآوری، بهره مند کردن مراکز از برکات این فعالیت ها و تثبیت دانشگاه جامع علمی کاربردی در کشور با تمرکز بر این مساله و فرصت ایجاد کسب وکار متناسب برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه جامع علمی کاربردی سبب عینیت بخشیدن به استارتاپ ها خواهد شد.
وی همه شرکت کنندگان در رویداد استارتاپی را برنده این رویداد دانست و از صاحبان ایده خواست که به جنبه رقابتی این رویداد بسنده نکنند و در امتداد اصلاح و توسعه ایده خود با کمک مرکز نوآوری حمل و نقل جاده ایی کوشا باشند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، در ادامه مدیرکل دفتر نوآوری فناوری و تجاری سازی تعداد زیاد ایده های رسیده به دبیرخانه رویداد را نشان دهنده وجود دانش ضمنی در کامیون داران در شهرستان سیرجان دانست.
وی ارائه ایده ها را شروع کار صاحبان ایده و مرکز نوآوری دانست و اشاره کرد: افراد صاحب ایده می توانند ایده های خودرا در مرکز نوآوری مستقر کنند تا با ستاندن راهبر و راهنمایی های لازم از مرکز نوآوری مشکلات ایده خودرا رفع کنند و یک مشکل از معضلات و مشکلات حمل و نقل جاده ای را حل کنند.
دکتر محمد حسین موسی زاده تکمیل اکوسیستم نوآوری با حضور سرمایه گذاران مخاطره پذیر، فعال سازی صندوق پژوهش و فناوری، فعال سازی مدرسه کسب وکار، اعطای مجوز شتاب دهنده ها، توسعه مراکز نوآوری بخش خصوصی را از برنامه های سال ۱۴۰۰ دفتر نوآوری، فناوری و تجاری سازی دانشگاه برشمرد.
سپس دکتر محسن شمسی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان گزارشی از برگزاری رویداد های شتاب (استارت آپی) این واحد استانی ارائه کرد و برگزاری این رویداد را شروع مسیر تبدیل ایده به محصول و ایجاد کسب وکار دانست و از دست اندرکاران رویداد خواست به این مهم توجه ویژه ایی داشته باشند.
در بخش اصلی و پایانی برگزاری این رویداد ۱۰ ایده با عناوین طرح ایده سیستم اطفاء حریق ماشین آلات سنگین و فوق سنگین، طرح ایده آپشن هشدار میزان فشار باد لاستیک، طرح ایده نصب حسگر یا دوربین روی کمپرسی ها و تراک ها، راه اندازی سایت مخصوص ارائه قطعات و لوازم مورد نیاز کامیونداران و تعمیرکاران، سیستم هوشمند هشدار بالا بودن اتاق کمپرس حین حرکت، مکانیزه شدن استفاده از چادر در کامیون ها، نصب ورق های ضدسایش و لغزنده (ورق های تفلونی) برای کف اتاق بار کامیون و تریلرهای کمپرسی، کمک های بالونی برای اکسل، جلو ماشین آلات سنگین، طراحی سیستم هشدار تغییر وضعیت بار یا سست شدن کابل های حمل بار و شیشه پاک کن دیجیتال توسط صاحبان ایده به داوران و شرکت کنندگان این رویداد ارائه شد.
منبع:

1400/02/17
17:44:28
0.0 / 5
1031
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا