هوافضا- علوم هوا فضا
مسئول سرای نوآوری اتاق بازرگانی اصفهان و دانشگاه آزاد خبر داد

ایجاد ۵۰۰ فرصت شغلی جدید

ایجاد ۵۰۰ فرصت شغلی جدید

هوا فضا: مسئول راه اندازی سرای نوآوری اتاق اصفهان و دانشگاه آزاد از ایجاد ۵۰۰ فرصت شغلی جدید توسط این سرای نوآوری اطلاع داد و اظهار داشت: امسال برای بازدید از ۱۱ شهرک صنعتی مهم و حل چالش های آنها در چارچوب پروژه های استارتاپی و طرح های ˮپویشˮ و ˮهمصداˮ برنامه ریزی های لازم انجام شده است.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر محسن لوح موسوی ضمن اشاره به برنامه های این سرای نوآوری درباره دو طرح کلیدی با عناوین "طرح پویش" و "طرح همصدا" (همکاری مؤثر صنعت و دانشگاه و اتاق اصفهان)، اظهار داشت: هر دو طرح با استقبال خوب صنعت استان روبرو شده است. لازم به ذکر است که طرح دوم، توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از بین ۱۴۰ طرح بعنوان برترین راهکار و الگوی همکاری صنعت و دانشگاه در سال ۹۹ انتخاب شده است.
وی با اشاره به اینکه در ابتدای سال ۹۹ و در رویارویی با بحران کرونا مبلغ ۷ میلیارد ریال تسهیلات از سوی اتاق بازرگانی به شرکتهای دانش بنیان پرداخت شد، تصریح کرد: این اقدام منجر به تولید ۱۰ محصول مختلف در حوزه کنترل بحران کرونا شد که معاونت علمی ریاست جمهوری پارسال از آنها بازدید کرد.
دکتر لوح موسوی اضافه کرد: در سال ۱۳۹۹ سرای نوآوری به صورت خودگردان و بدون احتیاج به بودجه دانشگاه اداره شد و کلیه هزینه های اداری و پرسنلی سرا از منابع خارجی تأمین شده است. اعتبارات و بودجه دریافت شده از اتاق بازرگانی اصفهان برای سرا در حدود بیست میلیارد ریال در سال ۱۴۰۰ است و پیشبینی می شود درآمدهای خارجی طرح ها و قراردادهای منعقده هم به همین میزان باشد.

رایزنی با ذوب آهن اصفهان برای تولید کریستالیزاتور
انعقاد قرارداد با شرکتهای بزرگ

مسئول راه اندازی سرای نوآوری اتاق بازرگانی اصفهان و دانشگاه آزاد به طرح تولید کریستالیزاتور، بر مبنای رایزنی با ذوب آهن اصفهان و سرمایه گذاران و دانشگاه با حجم سرمایه گذاری اولیه ۲۰۰ میلیارد ریال و حجم سرمایه گذاری کل ۲۰۰۰ میلیارد ریال اشاره نمود و اظهار داشت: این طرح تا مرحله داوری در شورای اقتصاد دانش بنیان استان پیش رفته و هسته فناور صاحب این فناوری در مورد نمونه سازی و دریافت موافقت شرکت ذوب آهن بعنوان کارفرما اقدامات لازم را صورت داده است.
لوح موسوی افزود: یک شرکت دانش بنیان هم مبادرت به تشکیل اسپیناف با دانشگاه با سهام برابر برای تولید نیمه هادی کرده است. از طرفی با استقرار یک هسته فناور در زمینه عرضه خدمات مهندسی از راه دور موافقت شد. با این وجود به علت نبود فضای استقرار هم اکنون و احتیاج به اجاره محلی در مرکز شهر اصفهان، هنوز هسته های فناور مورد نظر نتوانسته اند مستقر شوند. لازم به ذکر است که برای حل چالش کمبود فضا در بودجه سال ۱۴۰۰ اجاره محلی برای تأمین فضای استقرار هسته ها پیشبینی شده است.
وی ادامه داد: کلیه فعالیتهای سرا بر مبنای ارتباط با صنایع تولیدی و نیازسنجی این صنایع است. در این راستا بیشتر از ۱۰ چالش مشخص شناسایی و برای آنها پروپوزال عرضه شده است. شایان ذکر است که امسال برای بازدید از یازده شهرک صنعتی مهم و حل چالش های آنها در چارچوب پروژه های استارتاپی و طرح های "پویش" و "همصدا" برنامه ریزی های لازم انجام شده است.
مسئول راه اندازی سرای نوآوری اتاق بازرگانی اصفهان و دانشگاه آزاد ضمن اشاره به اینکه تابحال به غیر از قرارداد با اتاق بازرگانی با سه شرکت بزرگ تفاهم نامه منعقد شده است و یک قرارداد هم برای هوشمندسازی شبکه توزیع برق با یک شرکت بزرگ منعقد و پیش پرداخت و مرحله دوم هم دریافت شده است، خاطرنشان کرد: برای احصاء استعدادها و طرح های خلاقانه در جهت پیشبرد اهداف مدنظر، رویداد چالش فناوری و رویداد واتص (وبینار انتقال تجربیات صنعتی) و همینطور اعزام صنعتیاران سرای نوآوری به صنایع انجام شده است.

ایجاد ۵۰۰ فرصت شغلی جدید برای دانشجویان و فارغ التحصیلان
برگزاری ماراتن صنعتیار برای کشف و آموزش رابطین بین صنعت و دانشگاه

لوح موسوی تحقق ارتقای کیفیت زندگی مردم و تولید ثروت را بعنوان اهداف اصلی این سرای نوآوری یاد کرد و اظهار داشت: با ایجاد ۵۰۰ فرصت شغلی جدید برای دانشجویان و فارغ التحصیلان تلاش شد تا در این راه گام های رو به جلویی برداریم. ضمناً با عرضه طرح ها به سرمایه گذاران و کشف فرصت های سرمایه گذاری در چارچوب "طرح رویش"، تجاری سازی و تولید ثروت در دستور کار سرا قرار گرفته است. ضمناً در رویارویی با بحران کرونا، ۱۰ طرح و پروژه تعریف شد و بخشی از آنها همچون تجهیزات ضد عفونی کننده و کیت تشخیص کرونا ساخته شده و آزمایش تست تشخیص کرونا با تخفیف و قیمت مناسب در اختیار اعضای اتاق بازرگانی و مردم اصفهان قرار داده شد.
او همینطور به برگزاری ماراتن صنعتیار به منظور کشف و آموزش رابطین بین صنعت و دانشگاه(صنعتیاران) توسط سرای نوآوری در بهمن ماه ۹۹ اشاره نمود و شناسایی حداقل ۵ چالش مهم صنعتی در زمینه های کولینگ تاور، خاک نسوز کوره های ذوب، طراحی سرشعله، ایده های ابتکاری در زمینه جعبه های جمع شوی پیک موتوری و قالب سازی سریع در یکی از شرکتهای تولیدکننده انواع قالب و قطعات بدنه خودرو را همچون نتایج آن معرفی نمود.
لوح موسوی ضمن اشاره به جذب بیشتر از ۲ میلیارد ریال از منابع خارج از دانشگاه برای پیشبرد اهداف سرای نوآوری اتاق بازرگانی و دانشگاه از اجرای طرح پویش در چارچوب «نمایشگاه آنلاین پویش کار و مهارت آموزی سرای نوآوری» با هدف معرفی نیروی کار از دانشگاه به صنعت و شروع به کار و کارآموزی بیشتر از ۳۰۰ دانشجو در بنگاه های اقتصادی و دریافت بیشتر از ۲۰۰ موقعیت شغلی برای سه هزار درخواست واصل شده از سوی متقاضیان اطلاع داد.
منبع:

1400/02/21
14:11:08
0.0 / 5
766
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا