علوم هوا فضا

پاسخ به نیازهای نقشه برداری كشور توسط شركتهای دانش بنیان

پاسخ به نیازهای نقشه برداری كشور توسط شركتهای دانش بنیان

شرکت های دانش بنیان حوزه ژئوماتیک به نیازهای فناورانه سازمان نقشه برداری کشور پاسخ می دهند.به گزارش هوا فضا به نقل از معاونت علمی و فناوری، سازمان نقشه برداری کشور یکی از دستگاه های اجرائی و متولی در عرصه تولید نقشه و اطلاعات مکان محور در کشور بشمار می رود که با انعقاد تفاهم نامه همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همکاری خودرا با ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی با محوریت گروه ژئوماتیک آغاز نموده است.
بر اساس این تفاهم نامه همکاری، نیازهای فناورانه و گلوگاهی این سازمان شناسایی و اولویت بندی و به شرکت های دانش بنیان حوزه ژئوماتیک ارائه شد تا پاسخی علمی و فناورانه به این نیازها ارائه شود.
از جمله نیازهای شناسایی شده در این عرصه می توان به «طراحی و ساخت دوربین رقومی»، «طراحی و ساخت دوربین رقومی عکسبرداری هوایی» و «طراحی و ساخت بخش ذخیره ساز دوربین UltraCam-D »، «طراحی و ساخت اسکنر متریک» اشاره نمود.
همچنین «طراحی و پیاده سازی سامانه یکپارچه و تحت شبکه به هنگام رسانی برخط نقشه های ۱: ۲۵۰۰۰»، «طراحی و توسعه سامانه GNSS بومی»، «طراحی و ساخت شتاب سنج اتمی»، «طراحی و ساخت پیش نشانگر زلزله با بهره گیری از مشاهدات ثقل سنجی» و «ساخت ذخیره ساز برای ذخیره تصاویر رقومی ناشی از اسکن تصاویر آنالوگ» از دیگر نیازهای فناورانه شناسایی شده در این حوزه می باشد.
برخی از این نیازهای فناورانه شناسایی شده و موافقت نامه همکاری سه جانیه به زودی منعقد می شود و درباب سایر نیازها نیز فراخوان عمومی با همکاری سازمان نقشه برداری کشور صورت می گیرد.

1400/02/25
11:18:08
0.0 / 5
1067
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا